Сезон 2019/2020: що планують українські фігуристи?

21:05 | 15 мая 2019

Сезон 2019/2020, який невблаганно наближається, буде важким та визначальним для багатьох українських фігуристів. Одних очікує випробування численною кількістю серйозних стартів, інших -    дебютними виступами у категорії сеньйори, відповідальним завданням здобути «перепустку» на зимові юнацькі Олімпійські ігри, чемпіонати Європи та світу…Як збираються спортсмени та тренери впоратися з цими викликами, що планують та які цілі ставлять перед собою – про це вони розповіли сьогодні під час представлення індивідуальних планів на наступний сезон. «Іспит» у членів національної збірної України, кандидатів та резервного складу команди приймали старший тренер збірної України з фігурного катання на ковзанах Марина Амірханова, віце-президенти Української федерації фігурного катання на ковзанах (УФФК) Ганна Турчинова та Даніль Амірханов, генеральний секретар УФФК Анастасія Макарова, голова суддівської колегії УФФК Юрій Балков, член президії УФФК Ірина Медведєва.

Чемпіони України в одиночному катанні Анастасія Архіпова та Іван Шмуратко одними з перших звітували про те, які надії вони покладають на майбутній сезон та як будуватимуть свою підготовку. Зокрема, Анастасія Архіпова зазначила, що докладе всіх зусиль, щоб здобути право виступити на Юнацьких олімпійських іграх у Лозанні і показати там хороший результат. Крім того, фігуристка, котра за віком уже зможе виступати також у змаганнях серед дорослих спортсменів, поставила собі за мету виграти національний чемпіонат, щоб представити Україну на чемпіонатах Європи та світу. Для того, щоб набрати техмінімум, необхідний для участі в зазначених стартах, вона виступить у двох міжнародних турнірах. Водночас, Анастасія має намір вийти на лід і юніорського чемпіонату світу. «Це дуже складні завдання і виконати їх можна лише при повній віддачі. На думці має бути виключно фігурне катання», - зазначила тренер спортсменки Марина Амірханова. У свою чергу, Ганна Турчинова порадила фігуристці якомога частіше аналізувати свою роботу на льоду. «Потрібно включати аналітичні здібності, щоб розібратися та зрозуміти, чому не виходить той чи інший елемент», - сказала вона.

Іван Шмуратко також планує участь у чемпіонатах Європи та світу і як передумову, перемогу в чемпіонаті України. Він виступить також в міжнародних турнірах, на лід яких хоче вийти, маючи в арсеналі сальхов у чотири оберти та два потрійних акселі. Фігурист заявив, що розуміє: без цих елементів у змаганнях дорослих доведеться важко. Його тренер Марина Амірханова додала, що «є ідея» відправити Івана на місяць потренуватися у США.

Про свої спортивні амбіції на наступний сезон заявили три провідні танцювальні дуети. Так, чемпіони України Дар’я Попова/Володимир Бєліков, крім націленості на ЧЄ та ЧС,  хотіли б виступити, зокрема, на трьох етапах серії «Челленджер» -  Nebelhorn Trophy(Оберстдорф), Finlandia Trophy (Еспоо), Golden Spin of Zagreb (Загреб). «Було б добре мати щомісяця певний старт, але це залежатиме від фінансування», - зауважила тренер дуету Галина Чурілова. Участь у низці юніорських турнірів, у тому числі двох етапах Гран прі, запланували учні Марії Тумановської-Чайки Марія Голубцова/Кіріл Бєлобров. За словами тренера, дует за своїм потенціалом цілком здатен поборотися у наступному сезоні за «щось суттєве». «Спортсмени мотивовані, є бажання працювати. Наразі ми ставимо програми, але гостро не вистачає льоду», - заявила Марія Тумановська-Чайка. Ще один дует, з яким працює київський тренер, - Юлія Жата/Ян Луковський. Танцюристи  розповіли, що незабаром вирушають на збір до Фінляндії, потім повертаються до Києва, де чекатимуть на  візу до США. Там вони сподіваються виступити у двох міжнародних турнірах.

Найбільше стартів у цьому сезоні, як юніорських, так і дорослих,  очікує на єдину спортивну пару Софію Нестерову та Артема Даренського. Учні В’ячеслава Ткаченка планують участь в двох етапах юніорської серії Гран прі, чемпіонатах України, виступи у міжнародних турнірах, щоб отримати необхідну кількість балів для участі у ЧЄ та ЧС, чемпіонаті світу серед юніорів, сподіваються на вихід до фіналу Гран прі…. «Зараз ми працюємо над новими короткою та довільною програмами. У червні проведемо 24-денний навчально-тренувальний «сухий» збір, а потім продовжимо підготовку на льоду. Стартів багато й усі – важливі та відповідальні», - сказав В’ячеслав Ткаченко.

Про свої індивідуальні плани розповіли також одиночники Анастасія Гожва, Анна Іванченко, Марина Жданович, Андрій Кокура, Михайло Лейба. Про підготовку танцювальних дуетів Олександри Назарової/Максима Нікітіна та Софії Лизогуб/Данила Єфременка поінформувала їх тренер Галина Чурілова.

Источник
Комментарии
Фигурное катание 02:50 | 16 июля 2019 Вимоги до технічних правил сезону 2019/2020. Танці на льоду Фигурное катание 17:35 | 09 июля 2019 Андрій Кокура: у довільній програмі покажу свою інтерпретацію історії Казанови Фигурное катание 23:35 | 08 июля 2019 Українські фігуристи візьмуть участь в шести етапах юніорського Гран прі Фигурное катание 23:35 | 08 июля 2019 Контрольні прокати українських фігуристів відбудуться в серпні Фигурное катание 22:35 | 28 июня 2019 Марія Голубцова/Кіріл Бєлобров: «У наступному сезоні хочемо довести, що готові до нових викликів» Фигурное катание 19:35 | 22 июня 2019 ІСУ пропонує фігуристам поділитися, як вони проводять літо Фигурное катание 16:05 | 19 июня 2019 Троє українських фігуристів стали стипендіатами ISU Фигурное катание 05:05 | 19 июня 2019 Чемпіонат світу-2022 планується провести у Франції , чемпіонат Європи - в Естонії Фигурное катание 23:35 | 10 июня 2019 Ірина Медведєва: щоб стати суддею, треба пройти довгий і важкий шлях Фигурное катание 07:20 | 08 июня 2019 Лакернік - про Медведєву і нові правила

Фигурное катание
Гала-концерт
Итоговая классификация
25 февраля 2018

Фигурное катание
Произвольная программа
Финал
23 февраля 2018

Фигурное катание
Короткая программа
Квалификация
21 февраля 2018

Фигурное катание
Произвольный танец
Финал
20 февраля 2018

Фигурное катание
Короткий танец
Квалификация
19 февраля 2018

Фигурное катание
Произвольная программа
Финал
17 февраля 2018

Фигурное катание
Короткая программа
Квалификация
16 февраля 2018

Фигурное катание
Произвольная программа
Финал
15 февраля 2018

Фигурное катание
Короткая программа
Квалификация
14 февраля 2018

Фигурное катание
Произвольный танец / Команда
Финал
12 февраля 2018