Міжнародний дебют чемпіонату Одещини

15:40 | 16 апреля 2018

Відкритий чемпіонат Одеської області з фігурного катання  вийшов на міжнародну орбіту, вперше  запросивши  до стартів  зарубіжних спортсменів. Тепер, коли змагальні перипетії залишилися позаду і переможці та призери отримали свої заслужені нагороди (повні результати розміщено на офіційному сайті УФФК),  можна констатувати, що дебют  був не просто успішним, але й дав реальні підстави сподіватися на продовження міжнародної традиції  цих регіональних змагань.

Про те, як пройшов турнір, які завдання він виконував, хто з учасників  зміг приємно здивувати своїми виступами глядачів і навіть суворих суддів нашому сайту розповіла головний суддя Олена Воропаєва.

«Нинішній чемпіонат  Одеської області було вирішено провести  за участю  спортсменів інших країн і, таким чином, надати змаганням статус  міжнародних. На наше запрошення відгукнулися Ізраїль, Білорусь та Естонія.  Ще ряд країн, зокрема, Словаччина, ОАЕ, Болгарія  позитивно сприйняли пропозицію приїхати до України, але не змогли це зробити  виключно через те, що співпадали терміни  проведення  їхніх  власних турнірів  з одеським. Загалом у чемпіонаті виступило понад  350 фігуристів від 5 до 19 років. Україна була представлена регіонами, де активно розвивають фігурне катання. Причому, йдеться не лише про відомі центри – Київ, Одесу, Дніпро,Харків, але й менші міста, такі як Херсон, Кропивницький, Кривий Ріг, Богуслав, Біла Церква», - розповіла  Олена Воропаєва.

-Олено Анатоліївно,  такі масові змагання зазвичай служать ще й своєрідним оглядовим майданчиком  для певного вікового сегменту. Як би Ви оцінили рівень катання, показаний  українськими учасниками?

-Так, широкий віковий діапазон учасників справді дозволив провести огляд  тих, хто міг би уже в найближчому майбутньому поповнити резерв наших  збірних.  Я би сказала, що фігуристи показали пристойний  технічний рівень для свого віку.  10-11-річні спортсмени радували багатообертовими стрибками. Чимало дітей середнього віку виконувало стрибки у 2,5 та 3 оберти, отримуючи за це бонусні бали. Це досить висока планка.

-Чиї виступи Ви могли б відзначити?

-Серед тих, хто особливо сподобався, представники харківської школи Матвій Єфіменко, Ксенія Клименко, Софія Купрієнко. Я би відзначила прогрес одеситки Єви Шульги. Це ті спортсмени, звісно, рівня  юного фігуриста, які наразі володіють хорошими та стабільними багатообертовими стрибками. Приміром, та ж Шульга вивчила потрійний фліп, стабільно стрибає потрійні сальхов та тулуп, тренує каскад 3+3. Якщо ж говорити про старших учасників, то помітно додали за останній рік одесити Варвара Ромадінова та Сергій Соколов:  у їхньому арсеналі з’явилися  потрійні стрибки, які раніше вони не виконували.

-Чи збережеться новий,міжнародний формат  чемпіонату Одеської області  у подальшому?

-Звичайно, дуже хотілося б, щоб змагання  не втратили  міжнародний статус  і в наступному році до Одеси приїхало більше представників інших країн. Сподіваємося, що  за цей час зміняться на краще й умови,  в яких проводяться  старти, адже міською владою виділено кошти на реконструкцію Палацу спорту. Це буде капітальний  ремонт із заміною даху, оновленням роздягалень, заливкою льоду гарячою водою, як це передбачено світовими стандартами… Якщо все це буде зроблено, ми зможемо приймати турніри більшого масштабу.

Для можливості залишити коментар потрібно зареєструватися.

Источник
Комментарии
Фигурное катание 19:50 | 20 октября 2018 У Мінську - Ice Star, у Будапешті - Halloween Фигурное катание 12:35 | 19 октября 2018 ISU ухвалила розклад етапів Гран прі сезону 2019/2020 Фигурное катание 12:35 | 18 октября 2018 Всі «зірки» на аренах Гран прі Фигурное катание 11:05 | 17 октября 2018 Юніорський чемпіонат світу-2021 прийме Китай Фигурное катание 20:50 | 13 октября 2018 ЮГП: всі раунди завершено, попереду – фінал Фигурное катание 18:05 | 13 октября 2018 Похід за нагородами відтерміновано… Фигурное катание 22:05 | 12 октября 2018 Сьомий етап ЮПГ: Голубцова/Бєлобров - четверті після ритм-танцю, Ракович - 15-а у підсумку Фигурное катание 22:20 | 11 октября 2018 Шмуратко лідирує і б’є рекорди Фигурное катание 22:50 | 06 октября 2018 Український дует – четвертий на турнірі ЮГП Фигурное катание 22:50 | 06 октября 2018 Анна Щербакова вперше в історії виконала два четверних лутца в одній програмі

Фигурное катание
Гала-концерт
Итоговая классификация
25 февраля 2018

Фигурное катание
Произвольная программа
Финал
23 февраля 2018

Фигурное катание
Короткая программа
Квалификация
21 февраля 2018

Фигурное катание
Произвольный танец
Финал
20 февраля 2018

Фигурное катание
Короткий танец
Квалификация
19 февраля 2018

Фигурное катание
Произвольная программа
Финал
17 февраля 2018

Фигурное катание
Короткая программа
Квалификация
16 февраля 2018

Фигурное катание
Произвольная программа
Финал
15 февраля 2018

Фигурное катание
Короткая программа
Квалификация
14 февраля 2018

Фигурное катание
Произвольный танец / Команда
Финал
12 февраля 2018