Анна Хниченкова: «Жодних солодощів на святковому столі. Я покарана»

14:10 | 21 декабря 2017

Для Анни Хниченкової чемпіонати України перетворюються у якийсь нездоланний бар’єр. Сильна, талановита фігуристка з Дніпра лише одного разу зуміла його подолати – у минулому сезоні вона, після п’яти попередніх спроб, зійшла нарешті на ту сходинку п’єдесталу у жіночому одиночному катанні, яку заслуговувала – найвищу.  Здавалося б, прорив стався, але на нинішньому чемпіонаті, який щойно завершився у Києві, Анна знову «віддала» перше місце, цього разу – зовсім юній Анастасії Архіповій. Можна не сумніватися, що за час, який залишився до олімпійських стартів, 23-річна спортсменка працюватиме над своїми помилками так, як вона вміє це робити – до сьомого поту. Але під час інтерв’ю, яке учениця В’ячеслава Ткаченка дала журналістам  відразу після свого невдалого виступу з довільною програмою у Києві, вона була ще не в кращому настрої… «Це був мій найгірший прокат», - відразу заявила фігуристка.

-Але ж має бути причина. Зазвичай фігуристи грішать  на ковзани,травму…

-Ні, з ковзанами було все добре, травми не було. Пояснення одне – я не впоралася зі своїм емоційним станом.

-Що вам сказав тренер після прокату?

-В’ячеслав у шоці, так само, як і я. Якщо чесно, мені легше виступати на міжнародних змаганнях, ніж на чемпіонатах України. Я не знаю, чому так відбувається, не можу пояснити.

-Як проходила ваша підготовка до олімпійського сезону? Чи достатньо було стартів?

-Так, турнірів, у яких я беру участь, цілком достатньо. Підготовку ми почали дещо раніше, це було пов’язано з термінами проведення Небелхорн трофі, де розігрувалися олімпійські ліцензії (Хниченкова виборола для України ліцензію на участь у ОІ-2018-авт.). Тоді я була не в кращій формі і з полегшенням зітхнула лише тоді, коли побачила на табло оцінки після довільної.

-Ви плануєте повернутися до каскаду лутц+тулуп у короткій програмі ?

-Працюємо  над цим. Поки що на тренуваннях він ще не зовсім стабільний, тому до короткої включили тулуп+тулуп. Мені  легше його стрибати навіть психологічно.

-Тобто, технічний контент ваших програм ще не остаточний?

-Ні. Ми будемо його переглядати під час підготовки до січневого чемпіонату Європи.

-На ваш погляд, чисте виконання каскаду 3+3, акселя та лутца у короткій гарантує вихід до довільної?

- На чемпіонаті Європи,гадаю,що так. На чемпіонаті світу було б складніше.

-У вас характерний образ у новій короткій програмі (Sorongo,Street Passions by Didulia). Чиєю була ідея обрати таку музику?

-Музику запропонував мій тренер. Ми послухали і вирішили її взяти, хоча й після довгих роздумів. Це справді характерний танець і зовнішність має бути відповідною. Зрештою, дійшли висновку, що програму треба ставити і, як бачите,не прогадали – всім сподобалося. Не можу сказати, що мені не до смаку була й попередня коротка(Godfather, Mambo Italiano), але я катала її уже другий рік, тому поміняли. Довільну ж - California Dreamin" залишили, на мій погляд, вона дуже вдала.

-Фігуристи часто міняють тренерів, ви ж тривалий час працюєте з одним фахівцем. У чому секрет?

-З В’ячеславом ми разом на льоду уже десять років, він чудовий  тренер. Крім того, ми однодумці у багатьох питаннях, у нас є певна емоційна співзвучність…Я би сказала, що тренер став для мене другим батьком.

-Ви увійшли до складу олімпійської команди України. Що це для вас означає?

-Велику відповідальність,передусім. Брати участь в олімпійських стартах – надзвичайна подія для кожного спортсмена, це потужний мотиватор для подальшого росту. До речі, свого часу саме Олімпіада підштовхнула мене до занять фігурним катанням. Пам’ятаю, у дитинстві мої батьки дивилися олімпійські змагання фігуристів і я разом з ними. Мені так сподобалося, що я попросила віддати мене на фігурне катання.

-Анно, наближаються свята з їх «солодкими» спокусами. Дозволите собі якусь смакоту?

-Що ви, після останніх змагань(чемпіонату України) мені не до свят. Я покарана.  Та й не думаю,що у мене будуть вихідні – попереду чемпіонат Європи, який проводиться у цьому сезоні трохи раніше,ніж зазвичай.

Людмила Власюк.

Для можливості залишити коментар потрібно зареєструватися.

Источник
Комментарии
Фигурное катание 14:25 | 17 января 2018 Виступ Ярослава Паніота на чемпіонаті Європи (відео) Фигурное катание 00:45 | 17 января 2018 Чемпионат Европы по фигурному катанию. Расписание и результаты. Москва - 2017 Фигурное катание 17:25 | 16 января 2018 Украінські дипломати привітали нашу збірну Фигурное катание 14:40 | 16 января 2018 Поки порожні п’єдестали… Фигурное катание 12:25 | 16 января 2018 Даніль Амірханов: «Від усіх наших олімпійців чекаємо приємних сюрпризів» Фигурное катание 12:40 | 14 января 2018 Новорічна казка продовжується Фигурное катание 11:10 | 11 января 2018 Організатори олімпійських ігор представили талісман олімпіади Фигурное катание 18:10 | 10 января 2018 Олександра Назарова/ Максим Нікітін – найкращі спортсмени грудня на Харківщині Фигурное катание 13:40 | 10 января 2018 Чемпіонат Європи з олімпійським забарвленням Олимпийские игры 11:40 | 05 января 2018 UA:Перший покаже зимову Олімпіаду у Пхьончхані

Фигурное катание
Гала-концерт
Итоговая классификация
25 февраля 2018

Фигурное катание
Произвольная программа
Финал
23 февраля 2018

Фигурное катание
Короткая программа
Квалификация
21 февраля 2018

Фигурное катание
Произвольный танец
Финал
20 февраля 2018

Фигурное катание
Короткий танец
Квалификация
19 февраля 2018

Фигурное катание
Произвольная программа
Финал
17 февраля 2018

Фигурное катание
Короткая программа
Квалификация
16 февраля 2018

Фигурное катание
Произвольная программа
Финал
15 февраля 2018

Фигурное катание
Короткая программа
Квалификация
14 февраля 2018

Фигурное катание
Произвольный танец / Команда
Финал
12 февраля 2018