Ексчемпіон світу і Європи Роман Головащенко відкрив Академію боксу в Хмільнику

15:20 | 23 сентября 2021
21 вересня 2021 Матеріал нової рубрики на сайті ФБУ «Новини з регіонів» присвячений відкриттю Академії боксу Романа Головащенка у місті Хмільник (Вінницька область), яка запрацювала з 21 вересня. 21 вересня 2021

Матеріал нової рубрики на сайті ФБУ «Новини з регіонів» присвячений відкриттю Академії боксу Романа Головащенка у місті Хмільник (Вінницька область), яка запрацювала з 21 вересня.

Вінничанин Роман Головащенко раніше був чемпіоном світу, Європи та Інтерконтинентальним чемпіоном за різними версіями, виступав багато років у збірній України. Ідейним натхненником та ініціатором створення Академії виявився товариш зіркового 33-річного боксера Михайло Петровський.

- Із ідеєю Академії боксу ми звернулися до міського голови Хмільника Миколи Юрчишина. Він разом із міськими  депутатами підтримав цю ініціативу. Посприяв і народний депутат України Петро Юрчишин. Всі вони розуміють, що спорт для молоді – це чудова альтернатива гаджетів, наркотиків і алкоголю, – каже Роман Головащенко в інтерв’ю 33kanal.com.

- Романе, в якому приміщенні розміщуватиметься Академія боксу?

- Нам виділили приміщення на Центральному стадіоні міста. Це буде сучасна спеціалізована боксерська зала із новим обладнанням на кшталт того, що діє на олімпійській базі в Конча-Заспі. Лише у меншому масштабі.

- За чий кошт буде придбано обладнання, зроблений ремонт зали?

- На це все виділяються кошти із бюджету ОТГ. Частково допоможуть спонсори, яких не бракує. Бажаючі розвивати спорт і допомагати боксу у Хмільнику є.

Які змагання можна буде проводити в залі Академії?

- Там можна буде проводити і збори, і змагання всеукраїнського і міжнародного масштабів. Є вже охочі приїхати до мене на збір серед команд Німеччини, Польщі і Чехії. Чекаємо лише завершення ремонту бази.

- Ви самі будете тренувати або запросите інших тренерів?

- Я тренуватиму поки що три рази на тиждень. За необхідності буду й чотири рази приїздити у Хмільник. Другим тренером Академії є Сергій Кіщук. Ми почнемо працювати в парі. Я буду задавати тон роботи, а він підтримуватиме його за моєї відсутності.

- Дітей якого віку запрошуєте і якою буде мета занять?

- Ми набираємо юнаків 6-16 років. Вчора було перше тренування, на яке завітали близько 40 дітей.  Плануємо збільшувати масовість. Водночас збираємося готувати чемпіонів. Я хочу передати їм свій досвід. Сподіваємося, що хтось із цих хлопців досягне тієї мети, якої я не досяг! А саме – стане абсолютним чемпіоном світу з боксу. Саме цю ціль я ставив колись перед собою.

- Навчання буде платним?

- Повністю безкоштовним. Вже закуплена вся амуніція, рукавички, змагальні і тренувальні шоломи, класні боксерські мішки, скакалки, каремати, тренажери для координації тощо.

Максимальну увагу приділятимемо й захисту дітей, збереженню їхнього здоров’я. Адже багато батьків бояться того, що бокс – травматичний вид спорту. Але з нашою чудовою амуніцією можна буде уникнути багатьох травм.

- Який маєте тренерський досвід?

– Два роки був тренером у Вінниці, де мешкаю. Але практично все своє життя тренував самого себе. Вчився і у багатьох хороших наставників, ці знання записував у щоденники. Із моїм тренером, заслуженим тренером України Романом Вакалюком ми багато працювали, вивчили чимало техніко-тактичних моментів. За це я йому щиро вдячний. Тому маю що розповісти своїм учням!

- Продовжуєте професіональну кар’єру?

- Так. Але через карантин вже цілий рік не можу провести черговий бій; вони зривалися. Думаю провести ще один-два бої і завершити профі-кар’єру. Адже в боксі я вже із 1993 року, тому йде 29-й рік виступів на ринзі. Думаю, дотягнути до 30 років і піти.

Фелікс ЖАНІН


Источник
Бокс 13:05 | 16 октября 2021 Чемпіонат Європи серед молоді-2021: розклад пар на 16 жовтня та онлайн-трансляція Бокс 07:05 | 16 октября 2021 Гармонія сили та краси: до Дня захисників України відбулося незвичайне спортивне свято Бокс 22:50 | 15 октября 2021 Українські боксери здобули дві перемоги у перший день Чемпіонату Європи серед молоді Бокс 13:20 | 15 октября 2021 Чемпіонат Європи серед молоді: онлайн-трансляція першого дня змагань Бокс 13:20 | 15 октября 2021 Чемпіонат Європи серед молоді-2021: результати жеребкування та склад пар на 15 жовтня Бокс 15:20 | 14 октября 2021 Володимир Штинда: «У боксі я ніколи не розчаровувався і не зраджував йому» Бокс 01:05 | 14 октября 2021 Молодіжна збірна України прибула до Чорногорії для участі у Чемпіонаті Європи: склад команди Бокс 16:35 | 13 октября 2021 Новини з регіонів. У Черкасах урочисто привітали чемпіонок та призерок турнірів з боксу Бокс 15:35 | 13 октября 2021 Андрій Стріхарський: "Заняття фізичною культурою та здоровий спосіб життя дають можливість здібним дітям відкрити свої таланти!" Бокс 10:20 | 13 октября 2021 У Львові відбулося відкрите тренування молодіжної збірної України напередодні старту Чемпіонату Європи