Підсумки Чемпіонату України 2014 року

16:25 | 20 октября 2014

З 16 по 19 жовтня проходив Чемпіонат України з важкої атлетики серед чоловіків та жінок, у якому прийняли участь найсильніші спортсмени нашої країни. Чемпіонат проходив у місті Городок, Хмельницької області у сучасному спортивному комплексі «Епіцентр», збудованому і обладнаному за новітніми європейськими стандартами Герегою Олександром Володимировичем, який є головою Федерації важкої атлетики України.

Урочисте відкриття спортивного комплексу «Епіцентр» відбувалося 16 жовтня, разом з відкриттям чемпіонату країни. Прийняти участь у такій події зібралося більше тисячі чоловік, серед яких були такі почесні гості, як:

Бубка Сергій Назарович – президент Національного олімпійського комітету України, Олімпійський чемпіон, багаторазовий чемпіон світу та Європи зі стрибків з жердиною

Уманець Ніна Дмитрівна – заступник Міністра молоді та спорту України, срібна призерка Олімпійських ігор, багаторазова чемпіонка світу з академічного веслування

Герега Галина Федорівна – почесний президент спортивного клубу «Епіцентр»

Поворознік Володимир Васильович – міський голова Городку

Лихва В’ячеслав Борисович – голова Городоцької райдержадміністрації

Краснюк Юрій Антонович – голова Хмельницького обласного відділення НОК України

Гавриленко Василь Олексійович – директор спортивного комплексу «Епіцентр» та інші

Юлія Паратова – чемпіонка Європи з важкої атлетики

Софія Зенченко – бронзова призерка ІІ Юнацьких Олімпійських ігор з важкої атлетики та інші

На урочистій церемонії голова Федерації важкої атлетики Олександр Володимирович Герега був нагороджений головним олімпійцем країни Сергієм Бубкою подякою НОК України за розвиток спорту та висловив слова щирої вдячності за вагомий внесок у розбудову спортивної інфраструктури, який в цей непростий час залишається соціально відповідальною людиною, людиною справи, сприяючи будівництву сучасних спортивних споруд.

Після урочистої церемонії відкриття почесні гості дали старт чемпіонату України з важкої атлетики, в якому взяли участь близько 200 найкращих важкоатлетів зі всіх регіонів нашої країни.

Наступного дня, 17 жовтня, згідно розкладу змагань, за чемпіонські звання боролися представниці прекрасної статі всіх вагових категорій, та чоловіки вагової категорії до 56 кг.

У процесі видовищної боротьби були визначені переможниці у таких вагових категоріях:

до 48 кг – на найвищу сходинку п’єдесталу пошани піднялася майстер спорту міжнародного класу з Луганської області Дяченко Яна з результатом у сумі двоборства 172 кг (ривок 75 кг + поштовх 97 кг);

до 53 кг – Паратова Юлія виграла змагання у даній ваговій категорії показавши результат 211 кг (ривок 98 кг + поштовх 113 кг), відірвавшись від найближчої суперниці на 44 кг;

до 58 кг – Дрюмова Катерина одержала перемогу в цій ваговій категорії відірвавшись від своєї найближчої суперниці з Івано-Франківської області на 21 кг (сума двоборства Катерини 210 кг: ривок 96 + поштовх 114 кг);

до 63 кг – бронзова призерка Олімпійських ігор у Лондоні Юлія Калина отримала золоту нагороду Чемпіонату України у своїй ваговій категорії, показавши суму двоборства 239 кг (ривок 111 кг + 128 кг);

до 69 кг – виборола перше місце представниця Івано-Франківщини Івасюк Вероніка зафіксувавши в ривку штангу вагою 92 кг та у поштовху 109 кг (сума двоборства 201 кг);

до 75 кг – майстер спорту міжнародного класу з Тернопільщини Хлян Марія піднялася на найвищу сходинку п’єдесталу пошани показавши результат у сумі двоборства 231 кг (ривок 103 кг + поштовх 128 кг);

понад 75 кг – чемпіонство у найважчій ваговій категорії виборола представниця Одеського регіону Лисенко Анастасія, якій вдалося показати суму двоборства 260 кг (ривок 119 кг + поштовх 141 кг).

Чоловіки, які виступили у ваговій категорії до 56 кг поступилися Сухоцькому Дмитру з Павлограду, який у ривку підняв штангу вагою 101 кг  і у поштовху 123 кг, випередивши найближчого суперника на 19 кг у сумі двоборства.

18 жовтня, у другий день змагань виступили спортсмени таких вагових категорій:

до 62 кг – Токар Богдан став переможцем у даній категорії з результатом у сумі двоборства 262 кг (ривок 114 кг + поштовх 138 кг);

до 69 кг – Гамалюк Максим із Дружківки, Донецької області здобув золоту нагороду з сумою двоборства 261 кг, показавши результат у ривку – 117 кг і в поштовху 144 кг;

до 77 кг – чемпіонство в даній ваговій категорії одержав представник Волинської області Бойко Юрій, якому в ривку підкорилася штанга вагою 140 кг і в поштовху 165 кг (сума двоборства 305 кг);

до 85 кг – 348 кг у сумі двоборства підкорилися Болгаріну Володимиру, і цей результат дозволив піднятися на найвищу сходинку п’єдесталу пошани.

В цей день нагородження переможців Чемпіонату України проводили голова ФВАУ Герега Олександр Володимирович та почесні гості: Олімпійський чемпіон з вільної боротьби Ельбрус Тедеєв, та чемпіон Європи Павло Олійник.

У заключний день змагань на помості продовжили боротьбу за медалі представники найважчих вагових категорій:

до 94 кг – Чумак Дмитро з відривом у 39 кг від найближчого суперника здобув перемогу на Чемпіонаті України показавши результат у ривку 183 кг і в поштовху 227 кг (сума двоборства 410 кг);

до 105 кг – Запорізький спортсмен Костянтин Рева отримав золоту медаль Чемпіонату завдяки сумі двоборства 390 кг (ривок 175 кг + поштовх 215 кг);

понад 105 кг – з сумою двоборства 440 кг на найвищу сходинку п’єдесталу пошани Чемпіонату України 2014 року зійшов майстер спорту міжнародного класу Прошак Олег.

Тяжелая атлетика 17:05 | 28 февраля 2022 Appeal from UWF Тяжелая атлетика 16:20 | 23 февраля 2022 СКАСОВУЄТЬСЯ Всеукраїнський турнір на призи Олімпійської чемпіонки Наталії Скакун та семінар тренерів в Чернігові Тяжелая атлетика 19:50 | 10 февраля 2022 Розклад та склад учасників Всеукраїнського турніру на призи Олімпійської чемпіонки Наталії Скакун Тяжелая атлетика 15:20 | 08 февраля 2022 Пішов з життя Кемель Михайло Петрович Тяжелая атлетика 12:50 | 10 января 2022 Рейтинги за 2021 рік з важкої атлетики Тяжелая атлетика 11:20 | 30 декабря 2021 Рейтинги спортсменів, тренерів і областей за 2021 рік з важкої атлетики Тяжелая атлетика 17:35 | 06 декабря 2021 Чемпіонат світу серед чоловіків та жінок 2021. Розклад та результати Тяжелая атлетика 14:05 | 11 ноября 2021 Проект календаря Всеукраїнських змагань з важкої атлетики на 2022 рік Тяжелая атлетика 10:20 | 07 ноября 2021 Чемпіонат України серед юнаків та дівчат до 13 років та Кубок України пам’яті Олімпійського чемпіона І.Рибака. Розклад змагань Тяжелая атлетика 19:50 | 22 октября 2021 Чемпіонат України серед юнаків та дівчат до 13 років та Кубок України пам’яті Олімпійського чемпіона І.Рибака. Попередній розклад та склад учасників