Без конкуренції спорт не може існувати – Юрій Мерщій

18:20 | 14 января 2021
Головний тренер національної збірної з сучасного п’ятиборства Юрій Мерщій про підсумки чемпіонату України (U17 і U19), мотивацію та здорову конкуренцію у спорті.

Головний тренер національної збірної з сучасного п’ятиборства Юрій Мерщій про підсумки чемпіонату України (U17 і U19), мотивацію та здорову конкуренцію у спорті.

– Пане Юрію, сьогодні завершуються перші у новому році чемпіонати України з сучасного п’ятиборства черед юніорів та юнаків і дівчат до 15 і 17 років. Як Ви прокоментуєте результати змагань? Чи вплинув, на Вашу думку, тривалий карантин на рівень підготовки юних п’ятиборців? -Пандемія COVID-19, як відомо, внесла значні корективи у тренувальний та змагальний процес у всьому світі. Відтак, українські спортсмени вже майже рік змушені тренуватися в у мовах карантину, який, як на мене, впливає на них дуже по-різному. Хтось виступає краще, хтось гірше. А на рівень деяких спортсменів карантин вагалі не має впливу. Отже, в спорті все як у житті. Хотів би зазначити, ці змагання є відбірковими на чемпіонат світу, який мав відбутися в лютому цього року в Олександрії, але через карантин його перенесли на липень. Взагалі нинішній юніорський чемпіонат вважаю вкрай важливим для наших п’ятиборців. -Ви маєте на увазі мотиваційну складову змагань? -Змагання різного рівня взагалі важливі для спортсменів, яким необхідно показувати результати. Власне, це є продуктом роботи спортсмена і тренера. Якщо вони не бачать цього продукту, то втрачають мотивацію. Для спорту це найгірше. Тому попри локдаун ми проводимо змагання згідно з календарем, затвердженим Міністерством молоді та спорту України, дотримуючись усіх карантинних заходів, встановлених Кабінетом Міністрів. -За підсумками змагань серед юніорів лідирують вже відомі спортсмени: Ірина Кубрак, Ольга Клуннікова, Ірина Бойченюк, Владислав Чекан, Андрій Ковальчук. Це представники Києва, Київської області та Львова. Чи з’являються на українському спортивному небосхилі нові яскраві імена? -Думаю потрібно дивитися не на регіон, а на особистість спортсмена. Щодо дівчат, то й цього разу лідирують Кубкак, Клуннікова та Бойченюк, все як і раніше. Натомість, серед хлопців, дійсно, з’являються нові яскраві спортсмени. Зокрема, я б назвав Руслана Мосейкіна, який на відміну від Чекана, Ковальчука, Агарушева (він, до речі, цього разу мав блискучий результат у лазер-рані) давно не виступав на такому рівні. Приємно відзначити появу нових імен, які, часом, навіть випереджають вже відомих спортсменів. Це ознака здорової конкуренції, без якої спорт не може розвиватися.
Источник
Пятиборье 20:20 | 22 февраля 2021 Ірина Кубрак: Чемпіонат Європи у Польщі став для мене переламним! Пятиборье 10:20 | 05 февраля 2021 Березняков та Хохлова виграли чемпіонат України з сучасного п’ятиборства Представник Дніпропетровської обласної федерації з сучасного п’ятиборства Гордій Березняков - та Ірина Хохлова (вихованка ШВСМ з Донеччини) стали переможцями зимового чемпіо Пятиборье 18:20 | 14 января 2021 Владислав Чекан та Ірина Кубрак - переможці чемпіонату України з сучасного п"ятиборства серед юніорів. Пятиборье 18:20 | 14 января 2021 Без конкуренції спорт не може існувати – Юрій Мерщій Пятиборье 20:05 | 07 января 2021 Чемпіонат України з сучасного п"ятиборства Пятиборье 16:50 | 31 декабря 2020 Оновлено керівний склад ФСПУ Пятиборье 14:20 | 31 декабря 2020 З Новим роком та Різдвом Христовим! Пятиборье 22:20 | 11 декабря 2020 ФСПУ та компанія «PEAK SPORT» в Україні домовились про співпрацю Пятиборье 13:35 | 04 декабря 2020 У Центрі Олімпійської підготовки Київської області відбулась зустріч спортсменки Ірини Бойченюк з керівництвом закладу Пятиборье 14:50 | 01 декабря 2020 Українські п’ятиборці здобули повний комплект нагород на чемпіонаті Європи U24