Затверджено склад Олімпійської збірної на Ігри в Сочі-2014

15:25 | 22 января 2014

39 атлетів представлятимуть Україну на XXII зимових Олімпійських іграх в Сочі. Саме такий кількісний склад затвердив Виконавчий комітет Національного олімпійського комітету України на сьогоднішньому засіданні.

Наразі ще 3 спортсмени (лижні гонки та фристайл) знаходяться на листі очікування Міжнародної федерації лижного спорту і можуть поповнити склад збірної.

Наші спортсмени будуть виступати в 9 з 15 видів спорту, а саме: у біатлоні (11 спортсменів), фігурному катанні (6 спортсменів), санному спорті (6 спортсменів), фрістайлі (5 спортсменів), лижних гонках (5 спортсменів), гірськолижному спорті (2 спортсмени), сноубордингу (2 спортсмени), лижному двоборстві та шорт-треку (по 1 спортсмену).

Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка докладно поінформував усіх присутніх щодо процедури затвердження складу.

«19 січня 2014 року завершився ліцензійний відбір. Міжнародні федерації офіційно підтвердили квоти, завойовані спортсменами для участі в Іграх. Після цього склад Олімпійської команди був детально розглянутий на засіданні Експертної ради з підготовки до Олімпійських ігор за участю президентів федерацій із зимових видів спорту і тренерів команд, представників фізкультурно-спортивних товариств та обласних відділень Національного олімпійського комітету. А вже після цього він був рекомендований на затвердження Виконкому НОК», - зазначив головний олімпієць країни.

«Найближчими днями ми отримаємо додаткову інформацію по наших спортсменах, що знаходяться на листі очікування Міжнародної федерації лижного спорту. Також 24 січня вирішиться доля спортивної пари у фігурному катанні. За пропозицією Виконкому Федерації фігурного катання, підтриманої Експертною радою та затвердженою Виконкомом НОК, післязавтра в Києві пройде контрольний прокат за участю двох пар, за підсумками якого і будуть визначені учасники Олімпійських ігор. Пов"язано це з тим, що ліцензію на Ігри для країни виборола пара Роман Талан-Єлизавета Усманцева, а на національному рівні краще виступили Юрій Рудик-Юлія Лаврентьєва, які згодом не дуже вдало змагалися на чемпіонаті Європи. Отже, ухвалено рішення визначити сильнішого в спортивній очній боротьбі», - підкреслив президент НОК.

За словами Сергія Бубки, кожному спортсмену, щоб отримати ліцензію та змагатись з найсильнішими атлетами Планети, потрібно було пройти складний кваліфікаційний відбір.

«Потрапляння до національної Олімпійської збірної – це вже досягнення, враховуючи матеріально-технічну базу зимових видів спорту в Україні, яка вже давно потребує кардинального поліпшення. Великі надії в цьому плані ми пов"язуємо з подачею заявки на право проведення в Україні зимових Олімпійських ігор-2022 - це дозволить істотно розвинути і розвинути спортивну структуру як для зимових, так і для літніх видів спорту», - наголосив Сергій Бубка.

«Хоча НОК напряму не відповідає за підготовку атлетів до Олімпійських ігор, ми не залишаємося осторонь цього вкрай важливого процесу, максимально надаємо підтримку Міністерству молоді та спорту і федераціям, які безпосередньо готують спортсменів до найголовніших стартів чотирьохріччя», - наголосив Сергій Бубка.

За словами керманича НОК загальна сума бюджету, яку Національний олімпійський комітет передбачив на Сочі, становить 35 млн грн. Це і стипендії спортсменам та тренерам, фінансова допомога федераціям на підготовку спортсменів, придбання спеціальної спортивної форми, інвентарю та обладнання, забезпечення заключних передолімпійських зборів, наукове та антидопінгове забезпечення тощо.

«Для повного забезпечення ефективної підготовки наших провідних спортсменів-зимників ми встановили 20 щомісячних стипендій із загальним бюджетом 2 млн. грн. Дана програма реалізовується з листопада-2012 до лютого 2014», - зауважив президент Національного олімпійського комітету.

Зі складом національної Олімпійської команди України можна ознайомитись на офіційному сайті Національного олімпійського комітету України.

Источник
Олимпийские игры 15:18 | 07 августа 2020 Виртуальные олимпийские игры с 8 по 23 августа Олимпийские игры 22:40 | 09 апреля 2020 Правила виртуальной Олимпиады – 2020 Олимпийские игры 15:50 | 03 апреля 2020 Как не опоздать на старт Олимпийские игры 15:59 | 31 марта 2020 Как появились серебряно-бронзовые «Медали дружбы» Олимпийские игры 17:50 | 29 марта 2020 Как кофе на всех не хватило Бокс 21:00 | 13 марта 2020 Олимпийский квалификационный турнир по боксу - 2020. Расписание 1 дня Олимпийские игры 13:04 | 09 декабря 2019 Решение WADA - Россия дисквалифицирована на 4 года Олимпийские игры 00:20 | 13 июля 2019 Прыжки в воду. Квалификация на Олимпиаду - 2020 Олимпийские игры 00:00 | 11 октября 2018 Медальный зачёт. Юношеские Олимпийские Игры - 2018. Буэнос-Айрес Олимпийские игры 00:55 | 07 октября 2018 В Буэнос-Айресе стартуют Юношеские Олимпийские Игры