«СУМЧАНКА» ВДЕСЯТЕ СТАЛА ЧЕМПІОНОМ УКРАЇНИ З ХОКЕЮ НА ТРАВІ

17:11 | 30 июня 2015

26-28 червня в Сумах проходив четвертий, заключний, тур чемпіонату України з хокею на траві серед жіночих команд.

В принципі, все вже було ясно і до цих ігор - на рахунку «Сумчанки» було 36 очок, у бориспільського «Колоса», що її переслідував, - 27. Тільки у випадку неймовірного збігу обставин у вигляді трьох поразок сумської команди і трьох перемог боріспольчанок «Колос» міг би зрівнятися за очками з восьмиразовими поспіль чемпіонками. Але останній раз «Сумчанка» програвала в далекому 2006 році. Так що надій було мало...

Майже сенсація

У першій п"ятничній грі все було традиційно - бориспільський «Колос» вщент розніс Молодіжну збірну України (до 18 років) з рахунком 8:0 (Наталія Васюкова - 9, 20, 32 хвилини, Світлана Коломієць - 38, Тетяна Саленко - 43, 44, Марія Гандабура - 46, Карина Леонова - 53).

У другій грі зустрічалися «Сумчанка» та «ІФК СумДПУ». Якщо згадати всі попередні ігри цих команд у нинішньому чемпіонаті (7:0, 11:0 і 3:1), то, здавалося, у лідера українського хокею не мало би виникнути проблем. І вже на 6-й хвилині зустрічі перший гол за «Сумчанку» забила Вікторія Стеценко. Решту часу першого тайму чемпіонки «висіли» на воротах Аліни Фадєєвої. Однак сильний дощ не давав продемонструвати командам свою майстерність в повній мірі. Довелося суддям навіть робити невелику перерву, після якої рахунок... зрівнявся - відзначилася Ольга Куровська.

У другій 35-хвилинці гра йшла на рівних. На гол «сумчанок» «фізкультурніці» відповідали своїм: 43-тя хвилина - Ірина Стельнік (2:1), 49-та - Ганна Куровська з пенальті (2:2), 60-а - Вікторія Стеценко (3:2), 67-а - Ганна Куровська (3:3). Але недовго раділи гравці «ІФК» і дивувалися нечисленні вболівальники, - вже через хвилину крапку в матчі поставила Галина Ляшенко.

загалом). Такий результат головний тренер «Сумчанки» Світлана Макаєва пояснила тим, що «фізкультурніці» тижнем раніше провели навчально-тренувальний збір у Вінниці, де грали навіть проти чемпіонів України серед чоловіків. Так що піднабралися досвіду.

Два розгроми

У першій суботній грі зійшлися дві молоді команди - «ІФК СумДПУ» та Молодіжна збірна України (до 18 років). Гра пройшла під диктовку «фізкультурніць», які просто таки розгромили молодь - 10:0 (забивали Валерія Тищенко - 8, 32, 52 хвилини, Аліна Шевченко - 9, 13, Поліна Волохова - 36, 54, Світлана Скворцова, Ольга і Ганна Куровські).

У другій - зустрілися лідери українського хокею - «Сумчанка» і бориспільський «Колос». У першому таймі більше атакували і мали чимало шансів відкрити рахунок господарки поля, однак розпечатати ворота Ірини Ковалевської вдалося лише на за хвилину до перерви - відмінну підставку після удару Наталії Гончаренко зробила Вікторія Стеценко.

А в другій половині зустрічі справа пішла краще. На 47-й хвилині рахунок подвоює Олександра Білоус, а далі прийшла черга забивати Наталії Гончаренко. Вона оформила «покер» і в гонці бомбардирів вийшла на чисте друге місце. Тепер у неї було 15 забитих м"ячів, на один більше у Наталії Васюкової з «Колоса». А матч завершився впевненою перемогою «сумчанок» - 6:0.

Нагороди знайшли героїнь

У заключний день четвертого туру спочатку бориспільський «Колос» обіграв сумської «ІФК СумДПУ» 5:3 (на голи Ганни Куровської - 13, 52 хвилини і Діани Тагієвої - 58, боріспольчанкі відповіли хет-триком Наталії Васюкової - 16, 48, 57-а хвилини плюс по голу додали Ніна Сердюк - 22 і Світлана Коломієць - 37).

Перед заключною грою залишалося невирішеним тільки одне питання - хто стане кращим бомбардиром чемпіонату. Після хет-трику Наталія Васюкова відірвалася від «сумчанки» Ольги Гончаренко на 4 м"ячі. Але рівень суперника давав шанси їй все-таки поборотися за лідерство з досвідченою боріспольчанкою.

Так і вийшло. «Сумчанка» легко виграла у Молодіжки. У першому таймі більш досвідчені хокеїстки закинули 7 м"ячів у ворота Каті Покидько: Наталя Гончаренко - 3, 9, 10 хвилини, Валерія Калюжна - 6, Алевтина Шалигіна - 15, Вікторія Стеценко - 25, Галина Ляшенко - 29. У другому раптом схаменулася Ольга Гончаренко, різко почала наздоганяти свою суперницю за звання кращого бомбардира, та й партнерки по команді стали пасувати виключно на неї в заключних фазах атаки. У підсумку вона таки забила потрібні п"ять голів - 40, 45, 50, 51, 60 (пен.).

До того ж ще три голи забили Олександра Білоус - 61, 70 і Вікторія Стеценко - 67. Молодіжка зуміла «огризнутися» лише раз - на 44-й хвилині єдиний м"яч у ворота Тетяни Степанченко забила Ірина Заніздра.

У підсумку 15:1 - майже повторення результату гри цих же суперників у третьому турі.

Після фінального свистка було нагородження команд та кращих гравців. Такими в командах стали - Євгенія Керноз («Сумчанка»), Наталія Васюкова («Колос»), Ганна Куровська («ІФК СумДПУ») та Валерія Зайцева (Молодіжна збірна). Кращим бомбардиром стала Ольга Гончаренко (20 голів). А кращим гравцем чемпіонату була визнана в черговий раз Яна Сітало («Сумчанка»).

Хоккей на траве 02:20 | 12 октября 2019 У СУМАХ РОЗІГРАЛИ ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ 14-РІЧНІ Хоккей на траве 21:20 | 07 октября 2019 У ВІННИЦІ ВІДІГРАЛИ ДРУГИЙ ТУР ЧОЛОВІКИ Хоккей на траве 21:20 | 07 октября 2019 У БОРИСПОЛІ ВІДІГРАЛИ ДРУГИЙ ТУР ЧЕМПІОНАТУ УКРАЇНИ Хоккей на траве 22:20 | 05 октября 2019 КОМАНДАМ, ЯКІ ПЛАНУЮТЬ УЧАСТЬ В ЧЕМПІОНАТІ УКРАЇНИ З ІНДОРХОКЕЮ Хоккей на траве 03:35 | 30 сентября 2019 У БОРИСПОЛІ РОЗІГРАЛИ МЕДАЛІ 11-РІЧНІ Хоккей на траве 08:35 | 29 сентября 2019 У ШОСТЦІ РОЗІГРАЛИ ЧЕМПІОНАТ СЕРЕД 13-РІЧНИХ Хоккей на траве 11:05 | 23 сентября 2019 У КОРОСТЕНІ РОЗІГРАЛИ МІЖНАРОДНИЙ ТУРНІР Хоккей на траве 11:05 | 23 сентября 2019 У КОРОСТЕНІ РОЗІГРАЛИ ЧЕМПІОНАТ СЕРЕД 10-РІЧНИХ Хоккей на траве 17:05 | 17 сентября 2019 СПІВЧУТТЯ ГОЛОВНОМУ ТРЕНЕРУ ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ Хоккей на траве 22:50 | 16 сентября 2019 У ВІННИЦІ СТАРТУВАВ ЧОЛОВІЧИЙ ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ