25 років тому «Будівельник» здобув історичну перемогу

06:10 | 25 апреля 2014

1989-го року золоті медалі чемпіонату СРСР уперше розігрувалися в суперфіналі. У боротьбі за чемпіонський титул прогнозовано зійшлися «Будівельник» і «Жальгіріс». Перший матч фінальної серії чемпіонату СРСР 1989 року відбувся 22 квітня в київському Палаці спорту, трибуни якого зібрали 8 тисяч глядачів. Кияни здобули важку перемогу – 97:94. «Будівельник»: Шаптала (25 очок), Підковиров (20), Волков (15), Білостінний (12), Сільверстов (12). «Жальгіріс»: Сабоніс (25), Куртінайтіс (24), Хомічюс (21), Браздаускіс (13).

Другий поєдинок відбувся 25 квітня 1989 року в Каунасі. В першому таймі була беззаперечна перевага «Будівельника». Здобуту до перерви перевагу кияни збільшили до 23-ї хвилини до 16 очок (43:59). Однак через 11 хвилин попереду був уже «Жальгіріс» – 75:73. Згодом після трьох вдалих атак Олександра Волкова гості знову відірвалися в рахунку – 81:87. Після чого каунасці зрівняли рахунок: за 12 секунд до сирени на табло були цифри 87:87. На останній секунді зустрічі Олександр Волков зважився на неймовірний кидок з 10 метрів – з фінальною сиреною м’яч опустився в кільце, практично ознаменувавши перше чемпіонство «Будівельника». Втім, по-іншому розсудили арбітри зустрічі, не зарахувавши кидок Олександра Волкова. У призначеній додатковій п’ятихвилинці литовці здобули перемогу – 98:93, що означало продовження «золотої серії». Однак, поданий головним тренером киян протест після довгих дискусій було задоволено, і «Будівельник» отримав заслужене «золото». Це була історична перемога. Ніколи до цього, ні після жодна українська чоловіча баскетбольна команда не вигравала золоті медалі чемпіонату СРСР.

З чемпіонством «Будівельник» вітали в Жовтневому палаці, де відбувся концерт за участі зірок естради, театру та кіно.

Баскетбол 17:50 | 24 марта 2022 БК Говерла запровадив гуманітарний проєкт для юних баскетболістів Баскетбол 09:50 | 24 марта 2022 Артем Пустовий набрав 8 очок в матчі Єврокубку, результативні матчі українців в Чехії та Хорватії Баскетбол 11:20 | 23 марта 2022 Ковляр і Ткаченко допомогли своїм командам здобути чергові перемоги Баскетбол 17:05 | 22 марта 2022 України за кордоном: Аліна Ягупова стала MVP матча Фенербахче, Уро-Ніле показала результативну гру Баскетбол 14:05 | 22 марта 2022 Володимир Герун набрав 19 очок в матчі чемпіонату Турції Баскетбол 13:05 | 22 марта 2022 БК Хмельницький організовує дитячі табори в Литві Баскетбол 10:05 | 22 марта 2022 В"ячеслав Петров буде грати у Франції Баскетбол 19:05 | 21 марта 2022 Аліна Ягупова лідирує в гонці за титул MVP Євроліги Баскетбол 14:50 | 21 марта 2022 В результаті обстрілу в Рубіжному згорів спорткомплекс Баскетбол 12:20 | 21 марта 2022 Повернення Пустового в Барселону та дербі у Латвії