Збірна України поступилася чинним чемпіонам Європи після невдалого старту матчу

23:05 | 28 ноября 2020
Збірна України поступилася Словенії у третьому турі кваліфікації Євробаскету-2022 - 73:84.

Хід матчу

Для збірної України матч розпочався доволі нервово. Словенці вже на другій хвилині вели +8, через що Айнарс Багатскіс був змушений реагувати тайм-аутом. Проте, навіть після 30-секундної паузи ситуація не змінилася. Навпаки, чинні чемпіони Європи увімкнули максимальну передачу та зробили ривок +18. Єдиними набраними очками нашої команди протягом стартових шести хвилин були 2 бали В’ячеслава Боброва. Під кінець 5 очок зміг набрати Анатолій Шундель та 2 Сергій Павлов, але ситуацію це не покращило. Така різниця в рахунку була обумовлена високою влучністю словенців в 64 відсотки, тоді як наші хлопці реалізовували 22 відсотки пострілів.

У другій чверті нашій збірній вдалося збити темп та зупинити швидкий напад суперника. Ми зробили 8 підбирань проти 10, тоді як в стартовій 10-хвилинці було 4 проти 12. Також, підопічні Айнарса Багатскіса стали більше влучати з гри (2 двоочкових, 4 триочкових), що покращило загальний відсоток точності до 33.3. Це дозволило збірній України забрати другу чверть до свого активу – 19:17. Проте, відставання від суперника все ще було великим. На велику перерву Словенія пішла з перевагою +22.

Після відпочинку українці продовжили розпочате в другій чверті. Аж 7 гравців нашої команди змогли набрати очки в третій 10-хвилинці. 5 у Шунделя, 4 у  Кравцова, 3 у Санона, по 2 у Геруна, Павлова, Липового і 1 у Боброва. Все це дозволило підтягнути відсоток влучності до 44, тоді як у Словенії впала до 50.

В заключній частині вперше зі старту матчу нам вдалося позбутися двозначного відставання. На 4-й хвилині Володимир Герун записав в свій актив данк, що і скоротило відрив словенців до 9 балів. Нагадаємо, в середині другої чверті Україна поступалася в 31 пункт. На це чемпіони Європи відреагували тайм-аутом. Проте, заведені такою вдалою гонитвою, українці змогли наблизитися до суперника взагалі на 7 очок. Та все ж, занадто багато збірна України віддала на старті, у першій чверті, яка і дозволила виграти Словенії - 84:73 , хоча всі інші 10-хвилинки наша команда записала в свій актив.

Чемпіонат Європи-2022. Кваліфікація

3-й тур

Словенія. Стожіце Арена

Словенія – Україна 84:73 (33:9, 17:19, 13:19, 21:26)

Словенія: Блазіц 21 очок + 10 підбирань + 1 передач, Морган 13 очок + 11 підбирань + 1 передач, Косі 4 очок + 2 підбирань + 1 передач, Муріц 10 очок + 4 підбирань + 3 передач, Лапорнік 7 очок + 3 підбирань + 1 передач, Рупнік 12 очок + 3 підбирань + 7 передач

Україна: Герун 15 очок + 3 підбирань, Лукашов 3 очок + 1 підбирань + 3 передач, Санон 13 очок + 5 підбирань + 5 передач, Бобров 11 очок + 4 підбирань + 5 передач, Шундель 12 очок + 1 підбирань, Кравцов 11 очок +  4 підбирань

СТАТИСТИКА МАТЧУ

Баскетбол 17:50 | 24 марта 2022 БК Говерла запровадив гуманітарний проєкт для юних баскетболістів Баскетбол 09:50 | 24 марта 2022 Артем Пустовий набрав 8 очок в матчі Єврокубку, результативні матчі українців в Чехії та Хорватії Баскетбол 11:20 | 23 марта 2022 Ковляр і Ткаченко допомогли своїм командам здобути чергові перемоги Баскетбол 17:05 | 22 марта 2022 України за кордоном: Аліна Ягупова стала MVP матча Фенербахче, Уро-Ніле показала результативну гру Баскетбол 14:05 | 22 марта 2022 Володимир Герун набрав 19 очок в матчі чемпіонату Турції Баскетбол 13:05 | 22 марта 2022 БК Хмельницький організовує дитячі табори в Литві Баскетбол 10:05 | 22 марта 2022 В"ячеслав Петров буде грати у Франції Баскетбол 19:05 | 21 марта 2022 Аліна Ягупова лідирує в гонці за титул MVP Євроліги Баскетбол 14:50 | 21 марта 2022 В результаті обстрілу в Рубіжному згорів спорткомплекс Баскетбол 12:20 | 21 марта 2022 Повернення Пустового в Барселону та дербі у Латвії