Вісім років тому в Києві відбувся Фінал чотирьох Кубка Європи

10:40 | 07 апреля 2014

7-9 квітня 2006 року в київському Палаці спорту відбувся Фінал чотирьох Кубка Європи. Це була найвизначніша подія в Україні на клубному рівні серед усіх видів спорту. Тоді баскетбольний клуб «Київ», який, власне, приймав вирішальні змагання, першим з українських клубів вдруге поспіль вийшов до фіналу.

БК «Київ» поступився в півфіналі майбутньому володарю Кубка Європи іспанському «Ховентуту», другу пару півфіналістів склали підмосковні «Хімки» і «Динамо» (Санкт-Петербург).

Перший груповий етап кияни завершили з п’ятьма перемогами й однією поразкою. У другому раунді турніру жереб «подарував» БК «Київ» у суперники «Фенербахче», «Динамо» та чеський «Німбурк». Почали «вовки» здорово, повернувши борг санкт-петербуржцям за поразку в фіналі Кубка Європи 2005 року. Рахунок матчу 90:63 на користь киян став шоком для російських уболівальників. До речі, ця поразка була першою для «Динамо» в євро кубках (торішній Кубок Європи вони виграли, не зазнавши жодного програшу). Потім у драматичному матчі в рідному Палаці спорту кияни поступилися лише двома очками «Фенербахче». Нервовим було і протистояння в Чехії. Український клуб впевнено вів у рахунку майже до кінця, але програвши останню чверть 4:23, віддав перемогу господарям майданчика. Ці дві невдачі змусили похвилюватися прихильників БК «Київ» за долю їхньої команди в подальшому розіграші Кубка Європи. Однак перемоги в завершальних трьох матчах групового етапу вивели український клуб на перше місце в турнірній таблиці, а отже і у чвертьфінал.

Матчі однієї четвертої додали сивини не тільки керівникам і тренерам «Києва», прикінцеві хвилини двох домашніх поєдинків довели до передінфарктного стану не одного вболівальника. «Вовки» впевнено перемагали в першій зустрічі, але феноменальна гра лідера «Рейн Енерджи» однофамільця великого Майкла Джордана і надзвичайне невезіння нашої команди ледь не стали фатальними – «Київ» видряпав перемогу в овер-таймі (87:85). Проте німці зрівняли рахунок у серії на власному майданчику – 69:62, й удруге завітали до столиці України. У вирішальному матчі за вихід до квартету найкращих «вовки» знову перевірили нерви своїх уболівальників на міцність, тримаючи їх у напруженні до останньої секунди… А втім, тим більшою була радість фанів після фінального свистка.