Вікторія Большакова: очікую багато перспективних дівчат у жіночому баскетболі України

10:50 | 15 июля 2020
Створення жіночої команди Прометея стало однією з головних подій літнього карантинного міжсезоння в Україні.

Створення жіночої команди Прометея стало однією з головних подій літнього карантинного міжсезоння в Україні. Її очолила авторитетна в царині жіночого баскетболу Вікторія Большакова, під керівництвом якої в різні роки найкращими жіночими командами країни ставали Дніпро та Єлисавет-Баскет з Кропивницького. 

У інтерв’ю клубній прес-службі вона розповіла про команду, склад якої формується саме в ці дні та свiй баскетбольний шлях.

- Вікторіє Юріївно, цього міжсезоння в БК Прометей з'явився новий напрямок - жіноча команда клубу. Чи можна за першими кроками створення і розвитку проекту сказати, що він буде таким же амбітним, як і чоловічий?
- Час покаже. Ми будемо намагатися все робити для цього.

- Команда вже поповнилася вісьмома гравчинями. Дайте оцiнку, будь ласка, з точки зору головного тренера їх ігровим здібностям.
- Ігрові якості дівчат можна буде оцінити під час матчів, але в принципі всі вони майстровиті, двi гравчинi Дубровіна та Кисельова більш досвідчені, свого часу вони пограли за збірну України і за кордоном. Зараз вони до нас повертаються і будуть грати за наш клуб. Решта п'ять дівчат - збiрницi України різних вікових груп плюс американка Кейшуан Джеймс. Це індивідуально дуже сильна і амбітна баскетболістка. Будемо намагатися ліпити команду з цих виконавцiв.

- У Ольги Дубровіної і Оксани Кисельової була перерва в кар'єрі. Наскільки важко їм буде повернути колишні кондиції?
- Вони вже з травня працюють за індивідуальним графіком. Ми знаємо їх як майстерних гравців, дівчат з характером, які завжди працюють, тому, думаю, їм не складе особливих труднощів повернути колишню форму.  

Читайте: Прометей підписав контракт з американською легіонеркою

- З урахуванням того, що ваша команда абсолютно нова, хотілося б, щоб ви розповіли про себе, про свою спортивну кар'єру як в якості гравця, так і на тренерському терені.
- Я народилася в дуже спортивній родині в Дніпродзержинську і там провела свій перший рік життя. Батько - майстер спорту з футболу, грав в Дніпродзержинську якраз в той час, коли я народилася, а мама - майстер спорту з баскетболу. Дідусь теж був футболістом, грав ще до війни за команду Сталь. Мама і тітка захищали кольори баскетбольної Сталі, вони були і капітанами команди. На жаль, Дніпропетровськ тоді був закритим містом, тому в складі збірної України вони за кордон виїхали тільки один раз, в Болгарію. Я сама закінчила п'яту спортивну школу Дніпропетровська, а свій тренерський шлях починала спочатку працюючи з хлопцями, а потім з чоловічою командою. Далі перейшла на роботу з дівчатами, у мене багато вихованців і досить таки непоганих вихованців. Зараз буду працювати в Прометеї.

- Вікторіє Юріївно, питання, яке не стосуюється безпосередньо Прометея. Як би ви охарактеризували нинішній стан жіночого баскетболу в Україні? На ваш погляд, які команди будуть задавати тон в майбутньому чемпіонаті?
- Зараз Федерація баскетболу України прагне проводити якомога більше турнірів. Кількість команд зростає, тому думаю, що скоро з'явиться багато молодих, перспективних дівчат. Якщо ж говорити про Суперлiгу, то баскетбол - непередбачуваний. Кожна команда чудова по-своєму. А отже турнір буде дуже цікавий.

Источник
Баскетбол 20:05 | 14 августа 2020 Віце-президент міської федерації баскетболу Одеси Віталій Радов потребує термінової допомоги Баскетбол 18:05 | 14 августа 2020 Айнарс Багатскіс: це був дуже цінний збір Баскетбол 16:05 | 14 августа 2020 Харківські Соколи оприлюднили плани участі в передсезонних турнірах Баскетбол 14:50 | 14 августа 2020 Жіночий Прометей отримає суперників по Єврокубку Баскетбол 11:50 | 14 августа 2020 Олексій Лень провів останній матч сезону, вийшовши в старті проти Лейкерс Баскетбол 09:35 | 14 августа 2020 Володимир Коцько: вуличний баскетбол – це моя гра Баскетбол 08:20 | 14 августа 2020 Прометей оновив клубний автопарк на новий сезон Баскетбол 18:20 | 13 августа 2020 Визначився склад учасників Кубка Європи ФІБА Баскетбол 15:50 | 13 августа 2020 Юнаки БК Одеса проведуть збори на Закарпатті Баскетбол 13:50 | 13 августа 2020 ФІБА продовжила період заморозки рейтингу в баскетболі 3х3

Баскетбол
Чемпионат Европы
Группа Д
09 сентября 2013
Группа А
09 сентября 2013
Группа А
08 сентября 2013
Группа Д
08 сентября 2013
Группа Д
07 сентября 2013
Группа А
06 сентября 2013
Группа Д
05 сентября 2013
Группа А
05 сентября 2013
Группа Д
04 сентября 2013
Группа А
04 сентября 2013