Дмитро Коломийченко: цей збір команди U-16 присвятили тактичній підготовці

16:35 | 13 июля 2020
Головний тренер чоловічої збірної U-16 Дмитро Коломийченко в інтерв’ю прес-службі ФБУ розповів про те, як проходить тренувальний збір команди, перший етап якого відбувся у Запоріжжі, а другий вже розпочався у Києві.

Головний тренер чоловічої збірної U-16 Дмитро Коломийченко в інтерв’ю прес-службі ФБУ розповів про те, як проходить тренувальний збір команди, перший етап якого відбувся у Запоріжжі, а другий вже розпочався у Києві. 

Читайте: Чоловіча збірна України U-16 проводить тренувальний збір у Запоріжжі

Як проходить збір і чому було присвячено його перший етап в Запоріжжі?

- Збір проходить вдало, приємно бачити, що більшість хлопців прибули у табір команді у пристойних кондиціях. Хтось, видно, що займався онлайн, хтось вже почав працювати у своїх клубах. Відсутність ігрової практики, звичайно, дається в знаки, але хлопці знаходяться у непоганому стані і це приємно.

Враховуючи ситуацією з пандемією, яка унеможливлює проведення контрольних турнірів, у нас немає завдання готуватись до чогось конкретного. Тому я вирішив цей період присвятити тактичній підготовці, що, сподіваюсь, допоможе їм під час виступів в Євролізі та вже за рік на чемпіонаті Європи. 

Тож на першому зборі ми більше працювали над тактичною підготовкою  та підготовкою систем нападу, а на другому зборі будемо більше робити наголос на захисті. Будемо працювати над захистом проти пік-н-ролу, роботою проти зонного пресинга та самим зонним пресингом. Хлопці отримають великий обсяг теоретичних знанать та практичних навичок у захисті та нападі.

В якому психологичному стані знаходяться хлопці після довгої паузи без баскетболу?

- Я дуже радий, що я працюю з цими хлопцями, які, в свою чергу, працюють з чудовими тренерами у своїх спортивних школах. Вони приїхали до збірної з хорошим настроєм, а психологічна складова команди вже залежить від тренера у збірній. Ми з тренерським штабом намагаємось створити максимально комфортні умови для хлопців, у нас достатньо хороша атмосфера і в плані психології жодних проблем немає.

Враховуючи той факт, що цього літа молодіжних Євробаскетів не відбудеться, можна говорити про те, що склад цієї команди формувався з оглядкою на наступний рік?

- Саме так. Розуміючи, що у нас не буде контрольних матчів, я намагався збільшити ротацію на обидвох зборах. Так, ми розуміємо, що у нас ще один рік в запасі, але насправді це дуже-дуже мало. Нам треба і грати, і готуватись на наступне літо. Тому наприкінці літа я маю отримати кістяк з 8-9 гравців, на яких я точно зможу розраховувати за рік. Наскільки точно я зможу це визначити, покаже час, звичайно, але зараз найкращий момент дати їм позмагатись, отримати можливість оцінити їх потенційні баскетбольний IQ та антропометричний прогрес. 

Наскільки важливою та фундаментальною є збірна U-16 в ієрархії молодіжних команд?

- Вона насправді дуже важлива. А головне — зрозуміти, в чому її важливість. В отриманні результату на цьому етапі чи у збереженні перспективних кадрів, яких можна втратити у погоні за успіхом? Мені здається, що найголовніший акцент треба ставити на тому, щоб виділяти не тих гравців, які вже на якомусь рівні сформувалися і можуть дати результат прямо зараз, а розвивати таланти, які в майбутньому зможуть зміцнити старші молодіжні збірні і, звичайно, найголовніше, національну команду. Тож, як на мене, головне завдання для збірної U-16 — знайти ці таланти, не відпустити їх та продовжувати розвивати. 

Ну а я хочу подякувати Федерації, за те що мені довіряють посаду головного тренера збірної U-16 та у ці нелегкі часи організують можливість для якісної роботи.

Источник
Баскетбол 20:05 | 14 августа 2020 Віце-президент міської федерації баскетболу Одеси Віталій Радов потребує термінової допомоги Баскетбол 18:05 | 14 августа 2020 Айнарс Багатскіс: це був дуже цінний збір Баскетбол 16:05 | 14 августа 2020 Харківські Соколи оприлюднили плани участі в передсезонних турнірах Баскетбол 14:50 | 14 августа 2020 Жіночий Прометей отримає суперників по Єврокубку Баскетбол 11:50 | 14 августа 2020 Олексій Лень провів останній матч сезону, вийшовши в старті проти Лейкерс Баскетбол 09:35 | 14 августа 2020 Володимир Коцько: вуличний баскетбол – це моя гра Баскетбол 08:20 | 14 августа 2020 Прометей оновив клубний автопарк на новий сезон Баскетбол 18:20 | 13 августа 2020 Визначився склад учасників Кубка Європи ФІБА Баскетбол 15:50 | 13 августа 2020 Юнаки БК Одеса проведуть збори на Закарпатті Баскетбол 13:50 | 13 августа 2020 ФІБА продовжила період заморозки рейтингу в баскетболі 3х3

Баскетбол
Чемпионат Европы
Группа Д
09 сентября 2013
Группа А
09 сентября 2013
Группа А
08 сентября 2013
Группа Д
08 сентября 2013
Группа Д
07 сентября 2013
Группа А
06 сентября 2013
Группа Д
05 сентября 2013
Группа А
05 сентября 2013
Группа Д
04 сентября 2013
Группа А
04 сентября 2013