Подробиці інспекційного візиту президента і генерального секретаря ФІБА Європа до Києва ВІДЕО

00:17 | 24 августа 2013
Офіційний сайт Федерації баскетболу раніше повідомляв, що сьогодні в Києві було презентовано проект нової багатофункціональної арени та урочисто розпочато її будівництво.

Офіційний сайт Федерації баскетболу раніше повідомляв, що сьогодні в Києві було презентовано проект нової багатофункціональної арени та урочисто розпочато її будівництво. З проектом майбутньої споруди ознайомилися президент ФІБА Європа Олафур Рафнссон і генеральний секретар ФІБА Європа Каміл Новак. Під час свого візиту до України керівники ФІБА Європа також відвідали київський Палац спорту, який прийматиме чемпіонат Європи U16 в серпні цього року, а також зустрілися з Президентом України Віктором Януковичем.

Генеральний секретар ФІБА Європа Каміл Новак:

«По-перше привітаю організаторів, які багато зробили, щоб ця презентація була наочною та зрозумілою. Є відповідний макет, є чимало схем і зображень, вони пояснюють, якою має бути арена. Якщо все буде зроблено згідно цих планів, то на нас 2015-го року чекає прекрасний чемпіонат Європи. Щодо побудови арен, то я маю необхідні матеріали, і можу робити висновки, що термін у 18 місяців абсолютно реальний. Я також знаю, що зробила Україна напередодні футбольного чемпіонату 2012 року. Тому я налаштований не скептично, а швидше навпаки. Але нам важливо побачити, що процес побудови вже розпочато. Що стосується переобладнання нових залів, то тут часу більше, ніж достатньо, а от на спорудження нових термін збігає. Тому важливо, що до початку будівництва тут все готово. У історії багато прикладів, і я можу пригадати 1987 рік, що тоді відбулося з Грецією, яка на той час не була баскетбольною країною, але після чемпіонату вона просто вибухнула баскетболом. Те саме ми спостерігали й у Німеччині після 1993 року. Такі події дають змогу зануритися в баскетбол, люди починають розуміти, що це за вид спорту. Я особисто буду дуже радий, якщо те саме трапиться й у випадку з Україною. Тому місцевій Федерації, усім, хто причетний до організації Євробаскету-2015 я хочу побажати успіху, адже попереду багато роботи. Втім, той досвід, який Україна здобула під час підготовки до Євро-2012, говорить на вашу користь».

Голова Місцевого організаційного комітету «ЄвроБаскет-2015» Маркіян Лубківський:

«Дуже сучасна, швидка, зрозуміла презентація. На прес-конференції практично не було запитань, які стосувалися б арени, тому що дуже якісно представлено проект, який у нас, як Місцевого організаційного комітету, не викликає на цьому етапі жодних запитань. Нам надали всю документацію, яку ми просили надати. Насамперед, це документи, пов’язані з землею, проектно-кошторисною документацією, планами будівництва.  Ця арена вже є об’єктом нашого моніторингу. ФІБА Європа навіть дещо розгублена від кількості проектів, які з’являються в Україні. Кожен з них претендує на те, щоб прийняти матчі Євробаскету-2015. Звісно, ми дивитимемося на те, як проект розвивається, як фінансується, чи будується згідно з усіма вимогами ФІБА, і вже на більш пізньому етапі прийматимемо рішення про те, які арени приймуть чемпіонат Європи з баскетболу 2015 року. Я дуже сподіваюся, що і Львів, і Одеса, і інші арени, які є в плані, зокрема, в Києві, підтримають ту добру динаміку, той ритм, який запропонували арени в Києві, в Донецьку, в Харкові та в Дніпропетровську. Наразі ми очікуємо на документи від компанії  UBI для того, щоб переконатися, що немає жодних питань з землею, що є всі документи на будівництво, і воно може розпочатися. Я дуже вірю в те, що протягом травня-червня всі арени почнуть активну фазу будівництва, завершивши всю роботу, пов’язану з документами».

Президент Федерації баскетболу України Олександр Волков:

«Для нас це перший досвід такої підготовки. Звісно, часу залишається все менше. Увага до Євробаскету-2015 і з боку держави, і з боку ФІБА та ФІБА Європа стає все більшою. Звісно, всі ті речі, які відбуваються в країнах, що готуються до таких чемпіонатів, не йдуть повільно, це завжди форсаж. Улітку мають пройти основні роботи, так би мовити, вихід з землі. Тож набираємо оберти».

Голова ради директорів компанії DeVision Дмитро Буряк:

«Наразі ми ведемо роботу за нульовим циклом. Це найважливіші робити з закладання фундаменту, з вирішення всіх проблем з геологією, в місці будівництва не надто хороші грунти, від нас знадобляться зусилля, ми вже забили кілька паль і проводимо їхнє випробування. Наразі триває головний етап роботи, на якому ми готуємо основу арени на Столичному шосе. Роботи, які проходять в центрах міст, заважають роботі міського транспорту, оскільки ми будуємо не в населеному районі , ми легко ведемо роботи, інфраструктура допомагає нам: тут є розв’язки, не далеко до піщаних кар’єрів, до заводів, які постачають нам бетон».

Президент ФІБА Європа Олафур Рафнссон:

«Це вже мій третій чи четвертий візит до України. Скажу, що люди та країна в цілому мені до вподоби. Мені є з чим порівнювати, зокрема, у нас є досвід подібних інспекцій будівництва арен у різних країнах Європи. Часу завжди бракуватиме, коли б не розпочалося будівництво. Рішення про Євробаскет-2015 в Україні було прийнято півтора роки тому, нині в нас попереду понад два роки. Протягом цього періоду наші візити до України будуть частими. Ми зі свого боку, як можемо, будемо стимулювати процеси розвитку інфраструктури». 

Посилання на відео 1
Источник
Баскетбол 19:50 | 27 сентября 2020 Валерій Плеханов: помилки побачили, будемо й далі готуватися до старту чемпіонату Баскетбол 18:20 | 27 сентября 2020 Молодіжна ліга: результати матчів 25-27 вересня Баскетбол 17:05 | 27 сентября 2020 Запоріжжя двічі проекзаменувало харківський Політехнік у товариських спарингах Баскетбол 16:20 | 27 сентября 2020 Кубок ВЮБЛ: результати матчів 27 вересня Баскетбол 15:50 | 27 сентября 2020 Пустовий та Герун допомогли своїм клубам перемогти в чемпіонаті Іспанії Баскетбол 13:05 | 27 сентября 2020 Святослав Михайлюк готується до нового сезону у таборі Детройт Пістонс Баскетбол 08:50 | 27 сентября 2020 Кубок ВЮБЛ: відеотрансляція матчів 27 вересня Баскетбол 20:35 | 26 сентября 2020 Профільтех-Житомир — переможець відкритого Кубку України 3х3 у Маріуполі Баскетбол 18:35 | 26 сентября 2020 Унікальний перфоманс: гравчиня Венето-Черкаси зібрала квадрупл-дабл у матчі Кубка ВЮБЛ Баскетбол 16:35 | 26 сентября 2020 Кубок ВЮБЛ: результати матчів 26 вересня

Баскетбол
Чемпионат Европы
Группа Д
09 сентября 2013
Группа А
09 сентября 2013
Группа А
08 сентября 2013
Группа Д
08 сентября 2013
Группа Д
07 сентября 2013
Группа А
06 сентября 2013
Группа Д
05 сентября 2013
Группа А
05 сентября 2013
Группа Д
04 сентября 2013
Группа А
04 сентября 2013