Харківські Соколи сенсаційно перемогли чинних чемпіонів з Южного

05:50 | 02 марта 2020
Команда Олега Манойленко вдома у напруженому триллері здолала опір Хіміка та перемогла з рахунком 77:76.

Команда Олега Манойленко вдома у напруженому триллері здолала опір Хіміка та перемогла з рахунком 77:76. Хороший захист впродовж майже всього матчу дозволив господарям на рівних боротися з чинними чемпіонами впродовж 40 хвилин гри, а в клатчі нерви не витримали у Артема Ковальова, який не влучив рятівний штрафний на останній секунді та дозволив Харків’янам святкувати свою третю перемогу в сезоні.

Юженці розпочали матч краще господарів і відразу спробували захопити лідерство у грі, проте команда Олега Манойленка змогла стримати стартовий натиск гостей і вже на четвертій хвилині гри Делван Грем з лінії вивів свою команду вперед у рахунку. Гості ж не зупинялися і продовжили тиснути на Соколів, намагаючись ще в стартовій чверті вирішити долю зустрічі. На мить здалося, що підопічним Степановського це вдастся, коли після данку від Годфрі рахунок став 7:14. Але харків’яни були іншої думки. Потужна гра Грема та Джамара в кінцівці першого періоду дозволила командам піти на першу перерву за майже рівного рахунку – 17:18.

В другому періоді господарі майданчику продовжили вдало захищатися та застосовувати активний пресинг по усьому майданчику, що, в свою чергу, приносило хороші дивіденди. Гравці Хіміка припустилися шести втрат за першу половину гри, в той час як Соколи втрачали м’яч лише двічі. Разом з вдалою грою в атаці від лідерів Грема та Джамара, і дуже вчасним триочковим від Тарасенка, Харківські Соколи змогли перемогти у чверті з рахунком 21:19 і вже у ролі лідера відправилися на велику перерву – 38:37.

В третій чверті господарі продовжили активно застосовувати високий зонний пресинг по всьому паркету, що дозволило останнім не тільки не підпустити Хімік до себе, а й ще більше розвити перевагу – 64:52 за такого рахунку команди пішли на останню перерву.

В останній чверті зуміли ввімкнутися вже гості, які почали методично скорочувати відставання, і сценарній матчу був схожий з багатьма попередніми у виконанні Соколів, проте у відповідальний момент господарі зуміли самовіддано зіграти у захисті, а на іншій стороні майданчику, неочікувано для всіх, добре допоміг команді Артем Тищенко, який забив важливий кидок із середньої.  На останніх хвилинах гра була абсолютно рівною, і за 2 секунди до завершення матчу Артем Ковальов отримав шанс перевести матч у додаткові п’ять хвилин, але нерви у молодого форварда не витримали. 77:76 – перемога Харківських Соколів.

Герой матчу

Кращими сьогодні став дует легіонерів господарів – Джамар та Грем, які на двох заробили 51 бал та зібрали 18 підбирань.