Вища ліга: Хімік-2 завдав Рівному першої поразки у сезоні, Кремінь обірвав дев’ятиматчеву серію поразок

03:20 | 10 декабря 2019
Черговий тур регулярного чемпіонату Віщої ліги, поєдинки якого відбулись 7 та 8 грудня, став ледь не найцікавішим у сезоні – його прикрасили одразу декілька протистоянь лідерів груп, результати яких призвели до істотних змін у турнірній таблиці.

Черговий тур регулярного чемпіонату Віщої ліги, поєдинки якого відбулись 7 та 8 грудня, став ледь не найцікавішим у сезоні – його прикрасили одразу декілька протистоянь лідерів груп, результати яких призвели до істотних змін у турнірній таблиці.

Один з найбільш інтригуючи двобоїв змагального тижня відбувся у Южному, де завжди небезпечний для кожного суперника дублюючий склад Хіміка приймав баскетболістів з Рівного, які до початку туру мали бездоганні показники у турнірній таблиці та вели серію перемог із восьми зустрічей. Втім, вже у першому поєдинку на майданчику СК «Олімп» молоді та талановиті господарі не залишили підопічним Михайла Переверзія жодного шансу на успіх – ефективна гра 19-річного форварда Дениса Клевзуніка, який заробив 20 штрафних кидків за 29 хвилин та завершив матч із дабл-даблом із 26 очок та 13 підбирань у статистичному протоколі, допомогли команді Олександра Пащенка перемогти із перевагою у 15 балів.

Але у неділю гості зуміли взяти реванш – і не в останню чергу, через кадрові проблеми молодіжної команди Хіміка. Через ушкодження у другому матчі не зміг взяти участі Клевзунік, а ще один дуже важливий для «їжаків» гравець, форвард Дмитро Головчик, провів на майданчику менше восьми хвилин, швидко вичерпавши ліміт персональних зауважень. Доля другої зустрічі вирішувалася у додатковій п’ятихвилинці, де шальки терезів на користь Рівного схилило влучання центрового Олександра Шепелева , який проводить найкращий сезон у професійній кар’єрі та із показником у 16,6 бали у середньому за гру є найкращим бомбардиром своєї команди у чемпіонаті Вищої ліги.

Першу позицію на Заході зберіг Тернопіль-ТНЕУ. Колектив Дмитра Забірченка зміг здобути максимум очок у Черкасах, але не настільки легко, як можна було б подумати з урахуванням турнірного становища та цілей двох команд. Якщо у другій зустрічі один із головних фаворитів сезону розгромив дубль Мавп із різницею у 34 бали завдяки домінуванню у «фарбі» та неймовірним 24 підбиранням в нападі, то у суботу вихованці черкаського баскетболу вчинили більш ніж гідний супротив – інтрига протрималася до заключної чверті, у якій результативність захисників Владислава Рижова та Назарія Кісільчука (на двох вони набрали майже 40% від загальної кількості очок своєї команди – 28 з 72) все ж принесла тернопільським спортсменам бажану перемогу.

Ще однією західною командою, яка двічі виграла у звітному турі, став Старий Луцьк – вдома хлопці Володимира Журжія у зручному для себе баскетболі із не дуже високим темпом та жорсткою контактною боротьбою на кожному клаптику майданчику здолали Львівську Політехніку. Головним героєм першої зустрічі став форвард Дмитро Швагринський, який здобув 21 очко та зробив 11 підбирань, а у другій про свої снайперські якості нагадав захисник Едуард Федчук, реалізувавши чотири триочкових кидки.

ДіДіБао та Говерла обмінялися перемогами у Кам’янці-Подільскому за досить цікавим сценарієм. Господарі із двозначною перевагою залишили за собою першу зустріч попри блискучу результативність захисника «ведмедів» Андрія Калашнікова – баскетболіст, який захищав кольори івано-франківського колективу ще під часів його виступів у Суперлізі, заніс до свого активу 34 бали, влучивши 11 з 18 кидків з гри. У другому поєдинку, який пропускав граючий тренер дебютантів Вищої ліги Микола Полюляк, вирішальними факторами стали досвід Калашнікова з Володимиром Орленком та бомбардирський хист вихованця донецького баскетболу Олексія Соловйова: Говерла провела потужний ривок у другій чверті, яку виграла із рахунком 29:9, та спокійно довела зустріч до позитивного для себе підсумку.

Результати всіх поєдинків туру у групі 2:

Хімік-2 – БК Рівне 79:64, 81:82 ОТ;

Черкаські Мавпи-2 – Тернопіль-ТНЕУ 62:72, 68:102;

ДіДіБао – Говерла 86:67, 66:79;

Старий Луцьк-Університет – Львівська Політехніка 65:49, 76:64.

На сході центральні поєдинки туру було зіграно у Кривому Розі, де зустрічалися головні претенденти на підсумковий перший номер посіву у плей-оф – місцева команда Сергія Корабльова та Ніко-Баскет Валентина Берестнєва. По-справжньому конкурентним вийшов лише перший матч, у якому гості вигравали після першої половини та значну частину ігрового часу претендували на сенсаційну перемогу – або принаймні на напружену кінцівку. Долю протистояння багато в чому вирішила травма форварда гостей Вадима Заплотинського у третій чверті суботньої зустрічі (лідер передньої лінії Ніко-Баскета пошкодив гомілкостоп): одразу після того, як він залишив майданчик, криворізькі баскетболісти кардинально змінили хід першого матчу, оперативно здобувши двозначну перевагу у рахунку, а у неділю господарі мали тотальну перевагу у боротьби за три секундну зону, здобувши 52 очки з 112 командних саме з-під кошика. Але найбільш результативним гравцем у складі переможців, що цікаво, став не хтось із «великих» - захисник Сергій Старцев здобув 32 бали, додавши до них шість результативних передач.

СумДУ втратив чудову можливість ще більше наблизитися до лідерів своєї групи, на власному майданчику обмінявшись перемогами із харківським Політехніком. Засмутивши «студентів» Тимура Арабаджі у першій зустрічі (нестримна пара захисників сумського колективу Ігор Стародуб – Олександр Прокопенко набрала 50 балів на двох), хлопці Ярослава Ковальова були дуже близькі до перемоги і у другому поєдинку, але не скористалися своїми можливостями: за відставання СумДУ у один бал Антон Решетило не влучив два штрафних кидки за дев’ять секунд до фінальної сирени, а додаванню Григорія Алтухова також забракло влучності. Втримавши мінімальну перевагу, Політехнік зберіг перевагу над суперником за кількістю перемог та займає більш зручну позицію у боротьбі за місце у трійці найсильніших колективів Сходу – яка, втім, насправді лише починається.

Читайте: Ігор Кобець: після Прометея Новомосковськ може грати будь з ким у Вищій лізі

Ще одна непересічна подія трапилася у Кременчуці, де місцевий Кремінь у номінально виїзних, але фактично домашніх поєдинках приймав Новомосковськ. У другій зустрічі, що відбувалася у неділю, молоді хлопці Віктора Кобзистого нарешті здобули свою першу перемогу у баскетбольному сезоні-2019/20, зупинивши серію із дев’яти послідовних поразок. Величезний внесок у це досягнення зробили гравці передньої лінії – форвард Олексій Станішевський став черговим гравцем, який повторив бомбардирський рекорд поточного чемпіонату Вищої ліги (34 бали), а центровий Данило Хаблаков приніс своїй команді 20 очок.

Результати всіх поєдинків туру у групі 1:

БК Новомосковськ – Кремінь-КДЮСШ-2 97:92, 79:85;

СумДУ – Політехнік 89:83, 72:73;

Кривий Ріг КНУ-КДПУ-Прометей-2 – Ніко-Баскет 92:79, 116:89

Источник
Баскетбол 17:50 | 24 марта 2022 БК Говерла запровадив гуманітарний проєкт для юних баскетболістів Баскетбол 09:50 | 24 марта 2022 Артем Пустовий набрав 8 очок в матчі Єврокубку, результативні матчі українців в Чехії та Хорватії Баскетбол 11:20 | 23 марта 2022 Ковляр і Ткаченко допомогли своїм командам здобути чергові перемоги Баскетбол 17:05 | 22 марта 2022 України за кордоном: Аліна Ягупова стала MVP матча Фенербахче, Уро-Ніле показала результативну гру Баскетбол 14:05 | 22 марта 2022 Володимир Герун набрав 19 очок в матчі чемпіонату Турції Баскетбол 13:05 | 22 марта 2022 БК Хмельницький організовує дитячі табори в Литві Баскетбол 10:05 | 22 марта 2022 В"ячеслав Петров буде грати у Франції Баскетбол 19:05 | 21 марта 2022 Аліна Ягупова лідирує в гонці за титул MVP Євроліги Баскетбол 14:50 | 21 марта 2022 В результаті обстрілу в Рубіжному згорів спорткомплекс Баскетбол 12:20 | 21 марта 2022 Повернення Пустового в Барселону та дербі у Латвії

Баскетбол
Чемпионат Европы
Группа А
09 сентября 2013
Группа Д
09 сентября 2013
Группа Д
08 сентября 2013
Группа А
08 сентября 2013
Группа Д
07 сентября 2013
Группа А
06 сентября 2013
Группа А
05 сентября 2013
Группа Д
05 сентября 2013
Группа А
04 сентября 2013
Группа Д
04 сентября 2013