Вища ліга: Старий Луцьк обірвав переможну серію Хіміка-2, Кривий Ріг став одноосібним лідером Сходу

05:35 | 12 ноября 2019
У суботу та неділю у семи українських містах відбулися поєдинки четвертого туру регулярного чемпіонату Вищої ліги.

У суботу та неділю у семи українських містах відбулися поєдинки четвертого туру регулярного чемпіонату Вищої ліги. Однією з головних його подій стала перша у сезоні-2019/20 поразка дублюючого складу южненського Хіміка у офіційних поєдинках – юніори Олександра Пащенка втратили турнірні бали у Луцьку.

Хід першого поєдинку між Старим Луцьком та другою командою «їжаків» жодним чином не передвіщав, що у вихованців однієї з найсильніших молодіжних академій країни можуть виникнути будь-які складнощі із досягненням позитивного результату. Завдяки вдалим індивідуальним діям форвардів Дмитра Головчика та Дениса Клевзуніка, які на двох здобули 56 очок з 92 командних, та шаленій ефективності кидків з-за три очкової дуги (Хімік реалізував 52% дальніх спроб – 11 із 21) южненські баскетболісті здобули впевнену перемогу з перевагою у 22 очки.

У неділю, попри значно більш агресивну гру лучан у захисті та вражаючу продуктивність форварда західноукраїнського колективу Дмитра Швагринського, який зібрав колекцію із 23 очок, 16 підбирань та п’яти перехоплень, все також було в руках у гостей. Але молода команда Олександра Пащенка змарнувала занадто багато штрафних спроб, щоб сподіватися на шосту перемогу поспіль у регулярному чемпіонаті – 16 хибних кидків баскетболістів Хіміка з лінії, п’ять з яких мали місце у заключній чверті, зумовили їх мінімальну поразку, що стала для дублерів діючого чемпіона України першою у змагальному сезоні.

Інші лідери західної групи здобули у звітному турі максимально можливі дві перемоги, хоча і Рівному, і Тернополю-ТНЕУ довелося зіткнутися із серйозним спротивом у виїзних поєдинках проти дебютантів змагань. Підопічні Михайла Переверзія, що завітали до Кам’янця-Подільського, двічі переграли ДіДіБао завдяки істотній перевазі у «фарбі», звідки вони здобули левову кількість очок – не дивно, що у обох зустрічах найрезультативнішим гравцем у складі рівненського колективу став центровий Олександр Шепелев (у суботу він здобув 20 очок, а у неділю – 18). Тернополянам черговий раз стали в нагоді довга лава запасних та активна ротація складу, яку проводить Дмитро Забірченко: у другому поєдинку з Житомиром, який перша команда групи виграла з гандикапом у 17 балів, колишній капітан національної збірної України задіяв кожного з 12 виконавців, що потрапили до заявки на матч, і всі вони провели на майданчику щонайменше десять хвилин.

Після вдалого виїзду до Кам’янця-Подільського Рівне залишається єдиною командою Вищої ліги із стовідсотковим показником перемог – і поступається Тернополю-ТНЕУ у турнірній таблиці лише через меншу кількість зіграних поєдинків. Втім, на срібного призера минулорічної першості чекає дуже складний проміжок календаря: до Нового року йому послідовно доведеться зіграти вдома зі Старим Луцьком, а також проти Химіка-2 та тернополян на виїзді.

Результати всіх матчів четвертого туру у групі 2:

Старий Луцьк – Хімік-2 70:92, 72:70;

Житомир – Тернопіль-ТНЕУ 83:88, 86:103;

ДіДіБао – Рівне 78:84, 65:85.

Головний фаворит Сходу, Кривий Ріг, продовжив власну переможну ходу – виграшна серія команди Сергія Корабльова сягає вже семи поєдинків. Минулими вихідними криворізькі баскетболісти на майданчику дніпровської СДЮСШОР-5 зустрічалися з місцевим Інваспортом та здобули дві більш ніж переконливі перемоги із сумарною різницею у 73 очки. У обох матчах вони впевнено подолали позначку в 100 набраних балів, і не тільки завдяки продуктивності власної передньої лінії на чолі з Сергієм Загребою та Андрієм Кулішем. У суботу свій найкращий поєдинок у поточному сезоні провів форвард Артем Водолазський, здобувши 30 очок та відправивши в ціль 10 з 15 своїх кидків з гри, а у неділю 20 балами відзначився снайпер Станіслав Серпілін.

Політехнік став першим у сезоні колективом, якому вдалося двічі обіграти дублюючий склад Дніпра – раніше підопічні Богдана Фрікке бодай у одній зустрічі, але обов’язково виявлялися сильнішими за свого опонента, відібравши залікові бали послідовно у Кривого Рога, Ніко-Баскета та Маріуполя. Обидва матчі на майданчику спортивного комплексу «Шинник» відзначилися запеклою боротьбою, а переможець як в суботу, так і у неділю визначився лише у додатковій п’ятихвилинці. Вирішальними у напруженому протистоянні виявилися снайперські якості харківської команди, основні гравці якої у попередні роки отримали вагомий досвід виступів у Суперлізі: у ключові миттєвості поєдинків Віктор Колотілов, Антон Рочняк та Сергій Кузнецов за першої-ліпшої можливості влучали з периметру, дотискаючи молодого суперника, якому відверто не вистачало допомоги з боку викликаного до основної команди клубу Романа Бондарчука.

У другому поєдинку між Дніпром-2 та Політехніком свій високий клас продемонстрував форвард харків’ян Антон Рочняк – за 41 хвилину на майданчику він здобув 33 очки (це другий результат сезону), зробив 14 підбирань, чотири результативні передачі та одне перехоплення. Рейтинг ефективності 28-річного гравця досяг позначки у 42 бали, що є новим рекордом поточного чемпіонату Вищої ліги.

Миколаївський Ніко-Баскет, що за підсумками трьох попередніх турів мав однакове співвідношення перемог та поразок із Кривим Рогом, на виїзді обмінявся перемогами із набираючим обертів СумДУ. Поразки хлопці Валентина Берестнєва зазнали у другій, недільній зустрічі, не зумівши зупинити лідерів господарів Ігоря Стародуба та Олександра Прокопенка. У сумських захисників на рідному майданчику, як то кажуть, полетіло  – на двох вони здобули 54 очки з 87 командних, реалізувавши більше 60% кидків з гри.

Через невдачу у Сумах Ніко-Баскет пропустив Маріуполь у турнірній таблиці – наразі саме «леви» займають друге місце на Сході, випереджаючи конкурентів з Миколаєва завдяки кращій різниці набраних та пропущених очок. У четвертому турі приазовські баскетболісти у власному залі двічі переграли Новомосковськ, легко розгромивши суперника у суботу і створивши ефектний камбек у неділю. Протягом другої половини другого поєдинку господарі поступалися з двозначною різницею у рахунку та послідовно втратили трьох гравців основного складу (форвардів Дмитра Флашнера та Кирила Зуєва – через перебір персональних зауважень, а захисник Микита Бібіков зазнав травми коліна), але зуміли врятуватися завдяки активному пресингу та енергії юних резервістів.

Втім, утримувати здобуті позиції Маріуполю буде нелегко: наразі молода команда зіткнулася з істотними кадровими проблемами, а вже у грудні на неї чекають виїзні зустрічі із Кривим Рогом та Ніко-Баскетом.

Результати всіх матчів четвертого туру у групі 1:

Дніпро-2 – Політехнік 72:73 ОТ, 75:88 ОТ;

МБК Маріуполь – БК Новомосковськ 86:60, 107:103;

СумДУ – Ніко-Баскет 87:93, 87:69;

Інваспорт – Кривий Ріг 65:107, 77:108.

Источник
Баскетбол 17:50 | 24 марта 2022 БК Говерла запровадив гуманітарний проєкт для юних баскетболістів Баскетбол 09:50 | 24 марта 2022 Артем Пустовий набрав 8 очок в матчі Єврокубку, результативні матчі українців в Чехії та Хорватії Баскетбол 11:20 | 23 марта 2022 Ковляр і Ткаченко допомогли своїм командам здобути чергові перемоги Баскетбол 17:05 | 22 марта 2022 України за кордоном: Аліна Ягупова стала MVP матча Фенербахче, Уро-Ніле показала результативну гру Баскетбол 14:05 | 22 марта 2022 Володимир Герун набрав 19 очок в матчі чемпіонату Турції Баскетбол 13:05 | 22 марта 2022 БК Хмельницький організовує дитячі табори в Литві Баскетбол 10:05 | 22 марта 2022 В"ячеслав Петров буде грати у Франції Баскетбол 19:05 | 21 марта 2022 Аліна Ягупова лідирує в гонці за титул MVP Євроліги Баскетбол 14:50 | 21 марта 2022 В результаті обстрілу в Рубіжному згорів спорткомплекс Баскетбол 12:20 | 21 марта 2022 Повернення Пустового в Барселону та дербі у Латвії

Баскетбол
Чемпионат Европы
Группа А
09 сентября 2013
Группа Д
09 сентября 2013
Группа Д
08 сентября 2013
Группа А
08 сентября 2013
Группа Д
07 сентября 2013
Группа А
06 сентября 2013
Группа А
05 сентября 2013
Группа Д
05 сентября 2013
Группа А
04 сентября 2013
Группа Д
04 сентября 2013