Хімік відіграв у Політехніка 14 очок, але не зумів пробитись у Фінал чотирьох

16:20 | 05 января 2019
Южненський Хімік приймав харківський Політехнік в рамках другого матчу чвертьфіналу Кубка України і для виходу у Фінал чотирьох господарям потрібно було перемагати з різницею в 16 або більше очок.

Першу половину господарі виграли з перевагою в 5 балiв, хоча по ходу другої десятихвилинки відрив Хіміка сягав максимальних в першій половині 11 очок. Тоді підопічні Віталія Степановського провели класний відрізок у захисті - заводив своїми активними діями команду капітан Олександр Рябчук, а в нападі найкращими у Хіміка були Павлов, Джонс та Едвін, які набрали по 10 очок за першу половину.

Політехнік не відпустив суперника далеко в першу чергу завдяки результативній грі лідера Ті Джея Кромера, який ще до великої перерви мав у своєму активі 20 очок. Американець агресивно діяв у нападі, реалізувавши за першу половину 10 з 10 штрафних.

У третій чверті Хіміку вдалося додати та знову зробити перевагу двозначною. Ривок команди Степановського прийшовся на той момент, коли на фол-траблі опинились лідери Політехніка Кромер та Грем.

Тож четверту десятихвилинку Хімік починав, маючи за плечима «+11», а вже за 4 хвилини після 6 поспіль очок від Рябчука вийшов на переможну 16-очкову дистанцію. Тайм-аут Коваля не зумів зупинити ривок господарів, які відірвалися вже на 20 балів: южненці, незважаючи на втому, грали у нападі швидше та більш командно, а гості, навпаки, остаточно збилися на індивідуальну гру американців, дії яких стали занадто передбачуваними.

Незважаючи на невдалий відрізок на обох половинах майданчику харків’яни зуміли вилізти із психологічної ями, в якій, здавалось би, опинились: триочковий Рочняка та ендван Кромера знову відкинули Хімік на «+14». Павлов після передачі від Едвіна знову повернув Хіміку необхідну різницю, залишивши гостям час на повну атаку, яка виявилась останньою результативною в цьому матчі. Сидоров отримав 5 персональний фол, за перебора командних та відправив Козлова на лінію штрафних - снайпер харків’ян був двічі влучним.

У южненців було 10 секунд на відповідь: Едвін поліз у фарбу вирішувати епізод самотужки, але його кидок у проході виявився неточним. Хімік виграв матч 90:76, але програв битву, господарям не вистачило 2 очок!

У Фіналі чотриьох другий раз поспіль гратиме Політехнік, а ось южненцям повторити свій минулорічний успіх не вдалося.

Кубок України. Чоловіки

1/4 фіналу. Другий матч

Хімік - Політехнік 90:76 (25:20, 20:20, 24:18, 21:18)

Хімік: Едвін 22 + 6 підбирань + 5 передач + 2 блок-шота - 6 втрат, Рябчук 8, Войналович 2, Джонс 20 + 11 підбирань + 2 блок-шота, Павлов 18 + 11 підбирань - старт; Сидоров 12 + 5 передач, Марченко 5, Антипов 3.

Політехнік: Девіс 4 + 4 передачі, Козлов 4, Кромер 28 + 5 підбирань + 4 передачі - 4 втрати, Рочняк 13 + 7 підбирань + 3 перехоплення, Грем 22 + 11 підбирань - старт; Завадський 5, Чугунов, Кузнецов, Спасіч

Перший матч - 72:87