Єдина Ліга ВТБ. «Хімки» на класі обіграли «Азовмаш»

23:10 | 16 ноября 2013

«Леви» зазнали розгромної поразки в Підмосков’ї.

«Хімки» – «Азовмаш» 85:57
Команди почали зустріч в дуже високому темпі, роблячи ставку на швидкий напад – буквально через 10 секунд після стартового «джамп болла» Деррік Лоу відкрив рахунок, а «Хімкам» знадобилися лічені миті, щоб розіграти нехитру «двоєчку» і вивести на вільний кидок центрового – ветерана Крешиміра  Лончара. Але витримати заданий темп на дистанції вдалося тільки підмосковному колективу: баскетболісти «Азовмаша» допустили кілька прикрих втрат в атаці, і пропустили ривок суперника – 9:0, зупинив який тільки тайм-аут Сергія Заваліна.

Вдавшись до ротації, тренерський штаб «левів» зміг припинити падіння. Непогано увійшов у гру Ігор Зайцев, який поставив ефектний блок-шот і набрав кілька очок поспіль, досяг мети «джампер» Деніела Кіккерта. Правда, гравці господарів теж не дрімали, утримуючи приазовців на відстані двох-трьох результативних атак. На перерву «Азовмаш» мав йти, програючи  -5, але божевільний кидок Майка Гріна з сиреною метрів з дев’яти влучив у ціль – 22:14 після стартових десяти хвилин.

Фортуна посміхнулася «Хімкам» і в дебюті другого відрізка, коли кільце «засмоктало» м’яч після складного середнього кидка у виконанні Петтера Копонена – не дарма кажуть, що вдома допомагають і стіни. З цього влучання стартував другий в матчі затяжний ривок команди Рімаса Куртінайтіса, на цей раз – 16:4, в ході якого виконували соло Грін і Лончар. Крешимір реалізував кожен зі своїх перших шести кидків в матчі, декілька разів видовищно вколотив м’яч згори, а американський захисник підтримував «великого» вогнем з дальньої дистанції. За три з половиною хвилини до завершення першої половини два точних штрафних від хорвата встановили на табло рахунок 42:21 на користь господарів.

Скорочувати відставання в рахунку підопічні Заваліна почали в останні пару хвилин чверті. Кілька кидків поспіль з-під кільця реалізував Кирило Натяжко, Артем Сліпенчук став другим гравцем «левів» після Пустозвонова , котрий відзначився влучанням з-за дуги. На велику перерву команди пішли за рахунку 47:28 – Лончар, нарешті, схибив з гри, не забивши зверху після набросу з-за лицьової. Навряд чи радував тренерський штаб в такій ситуації навіть вигране командою підбирання.

Не стало легше «Азовмашу» і після перерви – за половину третьої чверті набраними очками вдалося відзначитися лише Коллінзу і Натяжку, а «Хімки» чудово атакували здалеку . Двічі поспіль «бомби» в кошику маріупольців у швидкому нападі підривав Марко Попович, котрий до цього більше діяв у підіграванні, з кута влучив Мікаель Желабаль. Відповідь від Кіккерта не змусила чекати, але команда Куртінайтіса стала агресивніше діяти в нападі, практично не дозволяючи гостям виконувати вільні кидки. Литовський фахівець витиснув максимум з глибини лави запасних, і після влучання Натяжка через руку Огастіна свіжий Микита Балашов заробив на собі неспортивний фол, випередивши в ногах Кіккерта.

Втім, кінцівка третьої чверті повинна була залишатися за «Азовмашем». Команду завели два поспіль перехоплення Дмитра Забірченка, і Кіккерту з Натяжком вдалося скоротити відставання до 23 очок. Але, як і в першому відрізку поєдинку, крапку поставив Грін, набравши два очки кидком від скла за п’ять секунд до сирени – 69:44.

Перші кілька хвилин заключного відрізка зустрічі пройшли під знаком переваги оборони над атакою – командам вдалося стримувати сумбурні дії суперників, і за майже 300 секунд розжитися набраними очками вдалося тільки фінському захиснику «Хімок» Копонену. Обидва наставника дали змогу пограти резервістам, але яскравіше за всіх свої хвилини на майданчику провів Пустозвонов, який і забивати встигав, і фоли на собі заробляв, та й ефектний данк Коллінза став результатом активної роботи Максима у відборі м’яча. Втім, безрадісну в цілому картину це не змінило. «Азовмаш» поступився одному з фаворитів сезону Єдиної Ліги ВТБ, котрий продемонстрував свою перевагу в класі.