Відбувся турнір УСЛ «Street Game Odessa» ВІДЕО

14:40 | 04 августа 2015
«Street Game Odessa», який традиційно проходить в Одесі на початку серпня, у 2015-му році отримав додаток до своєї назви «Кубок мера Одеси», та цілком солідний призовий фонд у 24 тисячі гривень.

Організаторами турніру у Одесі виступили Українська стрітбольна ліга 3х3, громадська організація «Стиль Життя» та спорт-парк «Гілєль». Партнерську підтримку надали «Клініка святої Катерини», Одеська обласна федерація баскетболу, Одеська баскетбольна Ліга та іміджевий магазин SURR. На церемонії відкриття змагань, яка відбулась 1-го серпня у спорт-парку «Гілєль» до учасників звернулися депутати одеської міської ради Павло Вугельман та Марат Корольов, які зробили чималий особистий внесок у організацію турніру «Кубок мера StreetGameOdessa 2015».

Перед початком змагань їх учасників та глядачів порадували своїми показовими виступами група підтримки «KK-Girls», учасники групи «Break Dance Quick Spins Crew» та майстри роботи з м’ячем – «Basketball freestyle Quick Spins Crew». По завершенні реєстрації учасників розпочались турніри у дорослих вікових категоріях серед чоловіків та жінок. Переможці цих змагань отримували прямі перепустки до всеукраїнського фіналу, а усі учасники відповідні рейтингові бали. У чоловічому турнірі взяли участь 56 команд з 18-ти міст України та Молдови, що автоматично надало одеським змаганням статус міжнародних.

Учасники чоловічого турніру були розподілені на 16 попередніх груп, переможці яких взяли участь у матчах плей-оф. Жіночі команди, яких було 8, провели матчі у 2-х групах та фінал чотирьох. Цілком зрозуміло, що турнір у дівчат завершився першим. У боротьбі за 3-тє місце «Шнурки» з рахунком 11:7 перемогли «SuperPower», а у головному фіналі «Магнум» з рахунком 15:7 взяв гору над «Морськими Кішечками». Отже нагороди за третє місце отримала Одесько-Харківська команда «Шнурки», на срібній позиції фінішували «Морські Кішечки» з одеського морського університету, а перемогу у жіночому турнірі святкували дівчата з Дніпропетровської команди «Magnum».

У перервах чоловічих змагань, які завершились вже у сутінках, були проведені два конкурси. Змагання по кидках з центру майданчику проходили до першого влучення у кошик, зібрали безліч бажаючих спробувати свої сили, та затягнулись надовго. Нарешті край суперечці далекобійників поклала вдала спроба Володимира Прищепного з Кишиневу, який і став переможцем конкурсу наддалеких кидків. Ще більший інтерес та справжній захват викликав у глядачів конкурс «Слем-данків». Усі учасники порадували любителів баскетболу віртуозним виконанням складних та чудернацьких варіантів вкладання м’яча у кошик згори. Після кількох спроб арбітри виявили найкращого майстра «слем-данків», яким було визнано Вадима Піддубченка, також відомого, як «Міллер». Втім навіть по завершенні конкурсу глядачі не бажали відпускати переможця, та запросили його виконати ще кілька «данків» на біс. Нарешті усе закінчилося та втомлений Вадим Піддубченко з Дніпропетровську отримав заслужену нагороду. Тим часом чоловічий турнір потроху долав дистанцію «плей-оф». Вирішальні матчі довелося проводити вже при штучному освітленні, але це не зменшило азарту претендентів на перемогу. У «бронзовому двобої» команда «SSUR» з рахунком 11:7 перемогла «Дітей капітана Че». У головному фіналі «Три Ко», тобто Коренюк та брати Кобець, з рахунком 15:11 взяли гору над «Брудними дітьми гетто», або англійською та скорочено – «DGK». Таким чином приз за третє місце дістався одеській команді   «SSUR», на другому місці ще один колектив з Одеси – «DGK», а чемпіоном «StreetGameOdessa» стала дніпропетровська команда «Три Ко».

Другий день турніру 2-го серпня розпочався змаганнями юнаків у категорії U-18, участь у яких взяли 35 команд, серед яких було чимало хлопців і значно молодшого віку. Попередні змагання у 11-ти групах визначили учасників матчів «плей-оф», але до початку вирішальних зустрічей відбувся конкурс три очкових кидків. Спочатку 50 снайперів отримали по 30 секунд на кваліфікаційну серію. За її підсумками троє кращих зустрілися під одним кільцем. Переможцем мав стати той, хто першим 5 раз влучить у кошик з три очкової відстані. У підсумку кращим снайпером турніру став одесит Олександр Шашков, який швидше за інших впорався з фінальним завданням. У самий розпал змагань відвідав турнір і його титульний організатор – одеський міський голова Генадій Труханов. Геннадій Леонідович поспілкувався з учасниками змагань, знявся з ними у невеличкій фото сесії, та висловив їм свої побажання.

Змагання продовжились вирішальними матчами у юнаків. У боротьбі за третє місце команда «По касі» з рахунком 11:5 перемогли «Фіолетових апельсинів». У фінальному двобої «Мамині Орли» з рахунком 15:11 взяли гору над «Валиною». У підсумку увесь умовний п’єдестал пошани зайняли команди з Одеси. Приз за третє місце отримала команда «По Касі», другими фінішували хлопці з «Валини», а переможцем турніру у категорії U-18 стали «Мамині Орли».

Останнім пунктом розкладу у «Кубку мера Street Game Odessa 2015» став турнір 1х1 участь у якому взяли 50 баскетболістів-одинаків. І знову учасникам не вистачило світлого часу доби, та догравати турнір довелось під променями ліхтарів. У важкій впертій боротьбі у фіналі зустрілися двоє дніпропетровчан з команди «Три Ко» Владислав Коренюк та Андрій Кобець. У цьому випадку спритність та влучність взяли гору над зростом та потужністю. Перемогу у турнірі 1х1 святкував Андрій Кобець.

Як і на решті турнірів УСЛ, на «Кубку мера Street Game Odessa 2015» були визначені «герої турніру». У дорослих вікових категоріях ними були визнані представники Дніпропетровську – Владислав Коренюк у чоловіків та Вікторія Карєва поміж жінок. У юнацькій категорії героєм турніру став Костянтин Бялецький з одеської команди «Мамині Орли». Всеукраїнський фінал української стрітбольної ліги 3х3 відбудеться на День Незалежності України 24-го серпня. Місце цих змагань ще не визначено остаточно, і цілком можливо що честь приймати всеукраїнський фінал випаде саме одеському спорт-парку «Гілєль».