6 помилок батьків, які можуть відбити у дитини бажання займатися спортом

22:35 | 15 октября 2021
1.

1. Діти дуже чутливі до думки батьків, тому обговорення і критика тренера в присутності дитини може призвести до того, що дитина буде сумніватися в тренерові, не довіряти йому або вважати себе «зрадником», який захоплюється людиною, яка «не подобається батькам».

Якщо вам щось не подобається або турбує в діях тренера, краще з"ясувати це з тренером наодинці.

2. Деякі батьки вважають, що педагогічно правильно покарати дитину за програш на змаганнях, інакше вона не зрозуміє, що це погано і не буде намагатися виграти.

На жаль, такі дії батьків призводять до зворотного результату. Дитина починає боятися і уникати змагань, аж до відмови або психосоматичних проявів - болить голова, живіт, нудить тощо.

Замість покарання слід підтримати дитину, а коли вона заспокоїться, допомогти провести аналіз того, що завадило, що не вдалося реалізувати. Допомогти з навчанням управляти своїми психофізіологічними станами.

3. Іноді серед дітей і підлітків в команді або в секції виникають конфлікти, непорозуміння. Батьки, бажаючи підтримати свою дитину, відгукуються про інших спортсменів погано, не рекомендують з ними дружити, закликають ігнорувати.

Це ще більше піднімає напруженість дитини. Вона не завжди може ігнорувати товариша по команді - доводиться стояти з ним в парі, щось разом відпрацьовувати, контактувати в грі.

Батькам краще зайняти позицію спокійного ненав"язливого з"ясування того, що відбувається і допомогти, наприклад, підібрати форму взаємодії з важкою для спілкування людиною. Це своєрідне моделювання.

Пошук рішення може відбуватися в кілька етапів або спроб. Можна «програвати» з дитиною це у вигляді рольових ігор, на іграшках або використовуючи інші ігри.

4. Дитинство - час, коли дитина, як губка вбирає різні знання і вміння. Вона активна в цьому, їй подобається пізнавати. І батьки намагаються використати цей час для того, щоб дати дитині якомога більше корисних знань і навичок для майбутнього дорослого життя. І це правильно, звичайно.

Тільки от іноді батьки недооцінюють користі вільної гри, проведення часу "ні про що", спостереження або експериментування з чимось не функціональним.

А дитині дуже потрібен цей час. Це час, коли всі отримані знання розкладаються по поличках у внутрішньому просторі. Перетравлюються і програються в своїх власних іграх.

5. Досить часто зустрічається, що дитина перевантажена, вона займається спортом, музикою, англійською, ходить ще кудись. Дитина просто втомлюється. Вона повертається ввечері додому, робить уроки і лягає спати. Іноді досить пізно. І ця втома, накопичуючись, проявляється, як небажання йти на тренування, щось робити взагалі.

Придивіться, скільки часу потрібно спати вашій дитині, щоб відчувати себе добре. Давайте день, а краще два в тиждень, коли немає навантаження, нікуди не потрібно йти, бігти. А можна полінуватися, повалятися, зробити щось для себе, в своєму режимі.

6. Одна з найбільших помилок батьків, коли вони не відокремлюють себе від своєї дитини, вважаючи, що вона повинна виконати те, що не вдалося батькам, реалізувати їх нездійснених мрій.

Дитина спочатку відгукується на це, а потім пекуче бажання батьків починає тиснути на дитину, і вона іде у «внутрішню імміграцію». Формально відвідує тренування, робить вигляд, що їй цікаво, але вона не тут.

Що робити?

Реалізовувати свої мрії самому, а дитині дати сформувати свої мрії.

Автор тексту Клименко Тетяна.

Источник
Борьба греко-римская 22:50 | 29 ноября 2021 Турнір з греко-римської боротьби серед ветеранів пам"яті ЗТУ Ю.Т. Містулова Борьба греко-римская 13:05 | 29 ноября 2021 Запрошення на семінар з фізичної реабілітації спортсменів Борьба греко-римская 21:50 | 27 ноября 2021 Онлайн семінар: «Олімпійський спорт і культура». Борьба греко-римская 21:35 | 26 ноября 2021 XXI Всеукраїнський юнацький турнір пам"яті В.Д. Дем"яного Борьба греко-римская 09:50 | 26 ноября 2021 Обрано тренерів чоловічої збірної Борьба греко-римская 21:20 | 25 ноября 2021 Відкритий обласний турнір "Святого Миколая" Борьба греко-римская 22:50 | 24 ноября 2021 "Vinnytsia Open - 2021": як це було Борьба греко-римская 21:50 | 23 ноября 2021 Рейтинг кращих борців 2021 Борьба греко-римская 22:05 | 22 ноября 2021 Результати турніру В. Ставського 2021 Борьба греко-римская 21:20 | 22 ноября 2021 Результати Кубку України U21