Чому дитина не хоче ходити на тренування?

09:20 | 11 августа 2020
Дитина може ходити на тренування, займатися з бажанням і завзяттям, виконувати всі завдання тренера, слухати його.

Дитина може ходити на тренування, займатися з бажанням і завзяттям, виконувати всі завдання тренера, слухати його. А вдома говорити батькам про те, що більше не хоче відвідувати тренування. І вони починають його вмовляти. Поведінка дитини суперечлива, тож спершу необхідно розібратися з причинами такої реакції.

Лінь

Дітям не властиво робити що-небудь примусово, не важливо тренування це, виконання домашнього завдання або дій, що вимагають певних зусиль. Але варто відзначити, що на заняттях лінь зникає, дитина залучена в процес, відчуваючи себе в ньому зручно і добре.

Батькам в даній ситуації потрібно провести роз"яснювальну роботу. Привчити дитину до порядку і дисципліни. Пояснити, навіщо йому потрібно займатися спортом, намагатися зацікавити.

Тренеру необхідно приділяти увагу різноманітності занять, періодично включати нові варіанти вправ, намагатися зробити так, щоб тренування не були монотонними і нудними. Додавати змагальні елементи в заняття.

Втома, надмірне навантаження, велика кількість тренувань

Буває, що тренер вибирає з усієї групи здібного учня з величезним бажанням відвідувати заняття. І в пориві наснаги дає такій дитині більші навантаження. У тренера виникає відчуття того, що підопічний впорається з ними. Адже він зацікавлений, безперервно тренується, йому це подобається. Таке рішення призведе до фізичної та психологічної втоми, втрати інтересу до спорту. Все це погано позначиться і на результатах.

У підопічного є бажання займатися, але фізичні сили вичерпані. Батьки чують від своєї дитини, що він погано себе почуває, втомився, просить більше не водити його на заняття. До цього не можна ставитися зневажливо і пускати все на призволяще. Тому необхідно давати юному спортсмену відпочинок. І тренеру слід по-іншому поглянути на систему підготовки, значно знизивши її насиченість.

Дана причина в цьому випадку пов"язана не з дитиною, а з тренером. Адже він неправильно розподілив навантаження. Можна звернутися за консультацією до психолога, але він лише допоможе швидше відновитися в психологічному плані юному спортсмену.

Варто зауважити, що цю ситуацію не можна плутати з тією, коли діти взагалі не бажають ходити на тренування і їх потрібно вмовляти відвідувати заняття.

Зник інтерес до занять, відсутня мотивація

На жаль, не кожен наставник вміє добре організувати заняття, викликати не тільки інтерес, але і залучити в тренувальний процес своїх учнів. Якщо дітям нудно і вони з нетерпінням чекають закінчення заняття, то тренер не володіє викладацькими навичками.

Одна з цілей тренера - це вміння прищепити любов до обраного виду спорту. Тому педагогу важливо додавати в тренувальний процес новизну. Завдання повинні бути різноманітними, захоплюючими, з ігровим азартом. Тренер має підвищувати свою кваліфікацію, займатися самоосвітою, шукати необхідні кошти і методи.

Віддаючи дітей в спортивну секцію батькам необхідно вивчити рівень освіченості тренера. Дізнатися відгуки інших учнів. Підійти відповідально до вибору викладача, адже від цього залежить з яким інтересом буде дитина відвідувати заняття.

Поради батькам і тренерам

Батькам при виборі виду спорту потрібно враховувати думку і бажання дитини, його тип статури і нервової системи. Необхідно підтримувати своїх дітей в будь-яких починаннях, хвалити за незначні успіхи, досягнення. І батькам, і тренерам не варто порівнювати їх рівень з іншими дітьми.

Якщо на змаганнях підопічний зазнав невдачі, підтримати його, вказати не тільки на помилки, а й відзначити позитивне. Програш - це отримання досвіду. Батьки повинні щиро показувати гордість за свою дитину. Завжди довірливо і чесно з ним спілкуватися, мотивувати спокійно, без криків і покарання. Варто відзначити, що не можна зацікавлювати дітей займатися спортом за допомогою тиску, обіцянок щось виконати, купити.

Батькам і педагогу необхідно розуміти, що діти — це не машини, які повинні постійно працювати і не мати право на відпочинок. Важливо - не придушити бажання займатися спортом на перших порах. Тренеру необхідно прищепити учневі інтерес і любов до обраного виду спорту. А батькові підтримати цей інтерес і всіляко допомагати дитині.

Джерело: @rebenokvsporte

Источник
Борьба греко-римская 15:50 | 03 марта 2022 Росія та Білорусь відсторонені від участі у змаганнях Борьба греко-римская 13:50 | 27 февраля 2022 АСБУ вимагає від UWW виключити Борцівську Федерацію росії з членства Міжнарого світу боротьби Борьба греко-римская 19:05 | 24 февраля 2022 Увага! Наказ Міністерства молоді та спорту України Борьба греко-римская 18:50 | 22 февраля 2022 Тривають зори Борьба греко-римская 15:05 | 21 февраля 2022 Турнір О. Колчинського 2022: результати Борьба греко-римская 15:05 | 17 февраля 2022 Відкритий чемпіонат КДЮСШ "Школа спорту" пам"яті загиблих воїнів АТО та ООС Борьба греко-римская 18:50 | 15 февраля 2022 Борці Київщини завоювали дві медалі Кубку Польщі Борьба греко-римская 14:20 | 10 февраля 2022 ХV відкритий обласний юнацький турнір з греко-римської боротьби пам"яті Олексія Вакуленка Борьба греко-римская 14:05 | 10 февраля 2022 Зональний Чемпіонат України U15 та U17 пам"яті В.О. Гречишникова: регламент Борьба греко-римская 13:50 | 10 февраля 2022 Надія - 2022