КОНКУРС КИЛИМІВ ЗАВЕРШЕНО !!!

13:25 | 09 ноября 2015
Для участі у конкурсі на отримання 2-х борцівських килимів, на адресу ФГРБУ надійшло 17 заявок. Заявки прийшли майже з усіх регіонів України. З Маріуполя, Харкова, Полтави, Києва, Білої Церкви, Львова, Теплодара, Жмеринки, Долини та Костополя. Одним із перших надіслав світлини залу та інформацію згідно умов конкурсу тренер КДЮСШ «Атлетик» - Андрій Матійченко. Андрій Станіславович тренує дітей разом із Заслуженим тренером України – Миколою Юрійовичем Пантазі, першим тренером Олімпійського чемпіона – В’ячеслава Олійника. Понад 50 учнів на даний час займається в школі боротьбою. Покриття, як пояснив тренер, зазнало ушкоджень під час проживання в залі військових та переселенців.
 
Надіслав заявку ентузіаст з Маріуполя – переможець попереднього конкурсу ФГРБУ серед дитячих тренерів, Микита Красилов. Микита Михайлович тренує близько 70 дітей. Він літом розширив зал, і має намір покласти килим в залі, що розташований поруч. Бажання покращити умови тренувань – це нормальне бажання кожного тренера. Як зауважив в телефонній розмові ще один активний тренер з Маріуполя – Євген Перепєлін, незважаючи на фінансові труднощі, завдяки старанням колишніх борців і спонсорів в місті відкриваються нові борцівські зали.
 
Відразу хочу пояснити, що вивчаючи кожну заявку разом із ініціатором конкурсу – Володимиром Кравченком та державним тренером – Віталієм Волошиним, ми намагалися з’ясувати в якому реальному стані знаходиться килим і скільки дітей на ньому тренується. Можливо зрозуміти ситуацію через фотографії було не завжди легко, проте деякі світлини нас вразили. Як ми і передбачали, в більшості залів покриття в «аварійному» стані.
 
Покриття залу СДЮШОР ім. Г.Г Узуна в місті Волноваха, за час тренувань, в прямому сенсі, протерлося до дір. Деякі «ями» були просто заклеєні скотчем. В цьому залі тренування проводить Андрій Юрійович Суровягін. Саме Андрій Юрійович навчав азам боротьби братів Олександра та Сергія Грушиних, Дмитра Кияшка і багато інших перспективних борців. Ми отримали заявку із Обласного Олімпійського центру, де сьогодні проживають представники кадетської збірної. Як повідомив старший тренер кадетської команди Віктор Лозовий, в наших кадетів немає килиму для тренувань. З Володимиром Кравченко ми відвідали зал школи в Терезино. Дітей, що займаються боротьбою в Терезино на даний час немає. Постало питання в розмові відкриття окремого тренувального залу для кадетів країни. Але це тема іншого проекту. Можливо незабаром питання з килимом для кращих кадетів, також буде вирішене. Принаймні, ФГРБУ взяла ситуацію на контроль.
 
Треба сказати, що при розгляді звернень, перевага віддавалася тим заявкам, де чітко були прописані всі пункти і було видно, що з дітьми йде активна робота, а умови тренувань потребують невідкладного втручання. У Львівському Державному університеті фізичного виховання та спорту є перспектива відкриття залу греко-римської боротьби, але там немає дітей. Схожа ситуація є в залі ДЮСШ-12 Солом’янського району міста Києва. Підвальне приміщення потребує ремонту і на думку членів комісії хочеться витягувати маленьких борців на світ, а не заганяти їх в темні сховища. Хоча знайти приміщення для тренувань в наш час, це теж непросте завдання. 

Ми уважно прочитали листа від Заслуженого тренера України – Віктора Васильовича Хлібойка із Жмеринки. В Жмеренці боротьба, дякуючи тренерській відданості справі є справді спортом №1. До речі, Юрій Хлібойко, який переміг у конкурсі серед дитячих тренерів, вагався чи коректно подавати заявку на килим. Кожен може випробувати шанс, запевнив його. Зі світлин ми побачили стан матів у залі, які в буквальному розумінні від часу і постійної експлуатації кришаться й розсипаються. Спробуємо вплинути на ситуацію.
 
Стан килимів в Костопільському обласному ліцеї-інтернаті та ДЮСШ №1 Краматорська не є критичним. Як зізнався у заявці тренер з Краматорська Ігор Миколайович Оськін в деяких залах умови є гіршими. До речі, в своєму листі Ігор Миколайович висунув, актуальну для більшості залів, пропозицію створювати трибуни для глядачів. «Нам потрібно думати не тільки про тренування, наголосив він, а й про популяризацію боротьби серед молоді і дорослих».
 
На жаль, ми не побачили фотографій з Харківського обласного ліцею-інтернату. 

Під час проведення конкурсу, тренери КДЮСШ «Атлант» - Артем Ярошенко та Владислав Єлісеєв не стали чекати результатів, а власними зусиллями за допомогою спонсорів та друзів закінчили ремонт залу в Бортничах та поклали в ньому новесенький килим. Цей приклад доводить, що при великому бажанні можна зробити все.
 
Стан килиму Теплодарської ДЮСШ де тренує Володимир Андрійович Гладуш теж, на думку комісії, є задовільним.
 
Нас зацікавила заявка від адміністрації Долинської ДЮСШ. В залі боротьби тренуються як класики, так і вільники і дівчата. Зал збирає дітей не тільки з Долини, а й з сусідніх сіл. В цьому залі розпочинав свій спортивний шлях Василь Рачиба та Олександр Чернецький. В цьому залі тренування проводить тато Олександра – Заслужений тренер України, Степан Ярославович Чернецький. Покриття килиму, як видно зі світлин вицвіло від часу і теж має безліч латок.
 
Отже переможцями Всеукраїнського конкурсу на отримання килимів стали: СДЮШОР ім. Г.Г Узуна (м .Волноваха) та Долинська ДЮСШ. На даний час килими потрібних розмірів вже замовлені і протягом місяця будуть відправлені власникам.
 
Зрозуміло, що одночасно ми фізично і матеріально не можемо, при всьому бажанні, вирішити проблеми всіх залів України, але дякуючи вашій активності, дорогі тренери, ми хоча б зрозуміли і побачили реальний стан речей в залах боротьби!
 
Автор статті: Олександр Пастухов

Источник
Комментарии
Борьба греко-римская 02:05 | 24 мая 2019 В Білорусі презентували медалі Європейських ігор - 2019 Борьба греко-римская 19:05 | 23 мая 2019 23 травня – День спортивної боротьби! Борьба греко-римская 00:20 | 23 мая 2019 ОСОБЛИВОСТІ ТРЕНУВАННЯ В СПЕКУ Борьба греко-римская 13:50 | 21 мая 2019 Прохання щодо експертів від федерацій стосовно ІІ Європейських ігор (боротьба греко римська) Борьба греко-римская 13:50 | 21 мая 2019 Чемпіонат України U-23 (2019) Борьба греко-римская 13:50 | 21 мая 2019 Суперфінал Дитячої Ліги боротьби на арені цирку! Борьба греко-римская 10:50 | 20 мая 2019 Результати XXV Всеукраїнського турніру пам"яті ЗТУ С.І. Коваля Борьба греко-римская 20:20 | 19 мая 2019 KHARKIV OPEN - 2019: РЕЗУЛЬТАТИ Борьба греко-римская 17:35 | 19 мая 2019 РОБОЧА ЗУСТРІЧ П"ЯТИ ОБЛАСТЕЙ ВІДБУЛАСЯ В МУКАЧЕВО Борьба греко-римская 13:05 | 17 мая 2019 XXV ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТУРНІР ПАМЯТІ С. КОВАЛЯ: ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ