Три дні зі збору команди у Ворохті

17:35 | 22 сентября 2020
У відпочинково-оздоровчому комплексі «Керманич» багатолюдно і спортивно. У відпочинково-оздоровчому комплексі «Керманич» багатолюдно і спортивно. У Ворохті саме відбувається збір українських скороходів, а також бігунів на середні і довгі дистанції. Одні готуються до чемпіонату світу з півмарафону, інші – до чемпіонату України зі спортивної ходьби та інших стартів. Всі вони, як єдине ціле, але водночас кожен з них по-своєму унікальний.

Зранку і ввечері на дорогах Ворохти саме вони головні. Місцеві водії вже звикли до спортсменів, інші – лише звикають. Атлети не нахабніють і, розуміючи, що дорога не лише для них, намагаються триматися якомога ближче до узбіччя.

По дистанції у спортсменів часто є «глядачі» і «вболівальники». І мова не лише про туристів чи тих, хто приїхав з сім’ями на відпочинок. Часто тренування відбуваються під пильним поглядом коней і корів, які мирно відпочивають вздовж дороги. Інколи погрітися на сонечку виповзає чорна гадюка, ніби нагадуючи атлетам про таку необхідну у спорті обережність.



Дехто починає свій спортивний день вже о сьомій ранку – ще до сніданку вони роблять розминку через дорогу від будиночків, у яких мешкають. Інші тренери жартома «підколюють» своїх спортсменів: «Будете погано тренуватися, теж починатимете так рано».

Здебільшого ж атлети проводять перше тренування після сніданку. Коли тепліше, можуть вийти о 9:00-9:30, коли холодніше – чекають до десятої. Бігуни долають «коло за колом» і за цей час встигають оцінити техніку бігу скороходів, адже до місця тренування ті, зазвичай, дістаються саме у такій непритаманній собі манері.

Більшість скороходів облюбували місце біля альтанки, неподалік від «Керманича». Щоб змінити обстановку, можуть піти тренуватися і в інший бік. Дехто, як, приміром, Мар’ян Закальницький, тренується зазвичай далі, трішки більше, ніж у трьох кілометрах від бази – це місце для них комфортніше.

На території бази є сауна, яку спортсмени і тренери відвідують кілька разів на тиждень. А ввечері розслабити м’язи після тренувань і відновитися їм допомагають масажисти Валерій Кравчук і Володимир Піпаєв.



Вільні дні всі проводять по-різному. Група Володимира Яловика за три дні поряд з тренуваннями встигла двічі сходити до лісу, ще й назбирати білих грибів та пригостити ними всю команду. Час від часу приєднуються до них й інші. Так, в один з днів круті схили та гірські ріки з ними долав тренер Микола Кривохижа. У неділю у ліс ходив Мар’ян Закальницький. Марія Сахарук з колегами по збірній у цей день підкорювала Говерлу.

Хтось любить лишитися на базі, відпочити, посмажити шашлики чи зіграти партію у шахи. А вечорами авторськими і не лише піснями під гітару команду може порадувати скороход Андрій Марчук… Заглавне фото (с)Ольга Скрипак
Источник
Легкая атлетика 23:50 | 21 декабря 2020 Богдан Бондаренко може виступити у зимовому сезоні Легкая атлетика 12:35 | 20 декабря 2020 Meeting de la Reunion: четверте місце і очки до світового рейтингу Анни Касьянової Легкая атлетика 17:35 | 18 декабря 2020 Олега Коноваленка переобрано президентом ФЛА Закарпатської області Легкая атлетика 22:05 | 17 декабря 2020 Основні рішення Ради ФЛАУ Легкая атлетика 19:05 | 17 декабря 2020 Подружжя Касьянових відкриє сезон-2021 змаганнями на острові Реюньйон Легкая атлетика 16:50 | 16 декабря 2020 Ukrainian Majors Running League: календар і реєстрація на забіги-2021 Легкая атлетика 16:05 | 14 декабря 2020 Нормативи і система кваліфікації для участі у чемпіонаті світу-2022 і чемпіонаті світу-2021 U20 Легкая атлетика 12:20 | 10 декабря 2020 Чемпіонат світу-2021 з легкої атлетики у приміщенні перенесено Легкая атлетика 02:05 | 10 декабря 2020 Поправки до правил щодо використання на змаганнях взуття, яке у розробці Легкая атлетика 14:50 | 09 декабря 2020 Опубліковано перелік дисциплін «Діамантової ліги» на 2021 рік