Андрій Проценко: “Не маю наміру після Токіо завершувати кар’єру”

13:50 | 30 июля 2020
Підготовка до літнього сезону, плани, олімпійські мрії на 2020 рік… Все це розбилося в один момент. Підготовка до літнього сезону, плани, олімпійські мрії на 2020 рік… Все це розбилося в один момент. Пандемія COVID-19 змінила життя багатьох людей по всьому світу. Як буденне, так і спортивне. Стрибун у висоту Андрій Проценко не став винятком і, як і інші, разом з тренером Геннадієм Зуєвим був змушений пристосуватися до існуючих реалій.

Менше ніж за два тижні Андрій нарешті пригадає смак змагань, а поки що він активно готується до такого незвичного і невизначеного сезону.

Доки було холодно, Андрій Проценко перебував на зборах. У літній час тренувався вдома, а останні два тижні провів на зборі у Луцьку.

- На зборі у Португалії ми були трішки довше, ніж планували… Два місяці замість двох тижнів, - пригадує Андрій Проценко. - Все було зачинено, були без стадіону. Лиш ліс і море. Але були, приміром, бар’єри, хоча особисто ми майже ніяким спорядженням не користувалися. Крім ваги у вигляді один одного. Добре, що у мене був хороший напарник - Андрій Ковальов.

Найскладніший момент, мабуть, був після повернення з Португалії, коли у чотирьох стінах відсиджував двотижневу самоізоляцію. Зробив усе чесно. Сім’я була у селі, а я вдома весь цей час.

Влітку ненадовго з’їздили з сім’єю на море, у Скадовськ. Трішки відпочили, позасмагали. Зазвичай я такого собі не дозволяю, а цього року вдалося.

Комусь карантин і перенесення основних турнірів сезону пішло навіть на користь. Хтось лікував травми, хтось відновлювався. Як було у вас?

Ми готувалися, нічого не переривали. Зараз чекаю на змагання, щоб хоч пару разів десь стартувати. У планах командний чемпіонат України і чемпіонат України у Луцьку. Щодо міжнародних стартів, то поки що нічого не зрозуміло. Приміром, у мене було запрошення на турнір в Угорщині, але у кожній країні свої правила карантину. У них, наскільки я зрозумів, стрибки у висоту вважаються контактним видом, оскільки ми приземляємося на один сектор. І наш вид відмінили.

Натомість на етапі “Діамантової ліги” у Монако стрибки у висоту будуть відбуватися. Але якщо спочатку планувалося, що вони будуть чоловічими, то після скорочення “діамантового” сезону організатори вирішили віддати перевагу жіночим. У нас на сьогодні немає відвертого лідера, натомість результати жінок досить високі і організатори, отримавши змогу самостійно обирати ті дисципліни, які їм цікаві, віддали перевагу саме їм. Читав, що участь у цих змаганнях візьмуть і наші Ярослава Магучіх та Юлія Левченко.

Можливо, якісь міжнародні змагання будуть у вересні, але розтягувати сезон до жовтня не дуже хотілося б. Краще розпочати підготовку до наступного. Але що буде наступного літа, теж незрозуміло. І через цю невизначеність дуже складно. Знаю лиш, що після Токіо наразі не маю наміру завершувати кар’єру, хочу стрибати і далі.

По тренуванням, тестам можете сказати, у якій ви зараз формі? Чи все йде за планом?

Ніби все вдається. Але це тренувальний процес, а як насправді, добре покажуть змагання. На тренуваннях стрибаю з повного розбігу, зараз це шість кроків, раніше було вісім. Чому так? Можливо, раніше міг витримувати вищу швидкість. У будь-якому разі на даний момент мені так зручніше, і навіть стрибки стали стабільнішими.

А яка ситуація зараз у Луцьку? Не секрет, що думки щодо проведення чемпіонату України там у легкоатлетичної спільноти дуже розділилися.

Ми харчуємося самі, кафе і ресторани відчинені, жодної паніки у місті не відчувається. Але погоджуся з тим, що добиратися до Луцька таки складно. У цьому плані у Києві всім би було зручніше. Але рішення уже ухвалене, нам залишається лиш готуватися і змагатися. Ольга Ніколаєнко, ФЛАУ
Источник
Легкая атлетика 16:35 | 21 сентября 2020 Дебют метального центру Луцького НТУ, хет-трик Сосновенка та інші події чемпіонату України серед спортшкіл Легкая атлетика 14:35 | 21 сентября 2020 6000 бігунів з 38 країн: на вихідних відбувся найбільший онлайн-забіг України Легкая атлетика 14:05 | 21 сентября 2020 Українські атлети тріумфували на чемпіонаті ABAF Легкая атлетика 21:50 | 18 сентября 2020 Склад збірної України на чемпіонат світу-2020 з півмарафону Легкая атлетика 19:35 | 18 сентября 2020 Пряма трансляція Командного чемпіонату України-2020 серед ДЮСШ та СДЮШОР Легкая атлетика 17:05 | 18 сентября 2020 Від Тлумача до берега Дністра: трейлові змагання і книга Романа Вірастюка Легкая атлетика 13:20 | 18 сентября 2020 Зміни в календарі змагань ФЛАУ у вересні-жовтні Легкая атлетика 09:50 | 18 сентября 2020 «Діамантові» перемоги українців у Римі Легкая атлетика 19:05 | 17 сентября 2020 Обговорення проєкту Календаря змагань ФЛАУ на 2021 рік Легкая атлетика 21:05 | 15 сентября 2020 Юрій Тумасов про Всеволода Тіпакова. Вірнопідданий Королеві