«Різдвяні старти»: нормативи у Глазго і насичене продовження календаря для Києва

02:50 | 13 января 2019
Новий всеукраїнський легкоатлетичний сезон традиційно почався «Різдвяними стартами» у Києві. Один з найулюбленіших спортсменами турнір у приміщенні підтвердив свій статус. І стосувалося це як зіркових імен у стартових листах, так і результатів, адже 11-12 січня всі, хто зібралися у київському манежі на Березняках, стали свідками виконання атлетами семи нормативів для участі у чемпіонаті Європи у приміщенні, який у березні відбудеться у Глазго.

Юлія Левченко почала сезон ще у грудні на міжнародних змаганнях у Мінську, де встановила молодіжний рекорд України у приміщенні – 1,98 метрів. У Києві вона підтвердила свою готовність до сезону, подолавши 1,96 м. Та й спроби на 1,98 були недалекими від успіху.

Результати рівня нормативів на чемпіонат Європи у приміщенні також показали Анна Плотіцина (8,09 с) й Анна Чубковцова (8,17 с) з бігу на 60 метрів з бар’єрами, Яна Качур (7,36 с), Сергій Смелик (6,74 с) і Василь Макух (6,78 с) з бігу на 60 метрів серед жінок і чоловіків відповідно та Ольга Саладуха з потрійного стрибка (14,07 м).

Відзначимо також срібну медалістку чемпіонату Європи зі стрибків у довжину Марину Бех-Романчук, яка на «Різдвяних стартах» стала другою з бігу на 60 метрів з результатом 7,59 с.

Зірковий склад підібрався і зі спортивної ходьби на 5000 метрів. У змаганнях серед жінок на старт, зокрема, вийшли Інна Кашина й Христина Юдкіна. Перемогу у цій дуелі здобула Кашина(21.05,79 хв), яка спеціалізується на дистанції 20 км. Основною ж дистанцією Юдкіної є 50 км. А «п’ятірку» вона подолала за 21.47,87 хв.

У змаганнях серед чоловіків і взагалі на старт вийшли відразу четверо лідерів збірної на дистанціях 20 і 50 км. Переміг Іван Лосєв (19.20,01 хв). Едуард Забуженко перетнув фінішну лінію другим (19.24,21 хв), а Сергій Будза (19.34,84 хв) і Валерій Літанюк (19.50,11 хв) стаи третім і четвертим відповідно.

«Проведення будь-яких змагань – це репутація федерації. І «Різдвяні старти» не виняток. Ми дотримуємося нашого календаря, витримуємо статус цих змагань упродовж 24 років. З першого дня, як їх започаткували, ми регулярно їх організовуємо і проводимо.

За складом учасників ми повністю відповідаємо рівню чемпіонату України у його мінівигляді,- говорить перший віце-президент ФЛА міста Києва Євген Резанов, який, власне, і займається всіма технічними і організаційними питаннями, пов’язаними зі змаганнями. – Це перший всеукраїнський турнір сезону і чудова нагода для атлетів перевірити свою форму і готовність перед командним чемпіонатом України і чемпіонатом України та за результатами цих турнірів сформувати команду на чемпіонат Європи у приміщенні.

Цьогорічний початок сезону став просто прекрасним, свідченням чому є виконана і підтверджена легкоатлетами кількість нормативів у Глазго-2019».

У розмові з Євгеном Резановим прес-аташе ФЛАУ не оминула увагою і питання реконструкції манежу. «Так, дійсно, реконструкцію можна було прискорити, але тоді довелося б закрили внутрішню частину манежу задля проведення ремонтних робіт, а у такому разі зимовий сезон ніяк не змогли б провести, - говорить Євген Анатолійович. - Тим більше у нашому манежі крім легкої атлетики ще й багато інших видів спорту: сучасне п’ятиборство, фехтування, боротьба, спортивне орієнтування. Зараз над витривалістю тут також працюють веслувальники. Впродовж дня тут буває приблизно по тисячі людей, та й змагання проводяться регулярно. Тому закривати манеж на зиму і лишати всіх можливості тренуватися і змагатися було б не розумно. Всі роботи по реконструкції продовжаться вже у квітні, після закінчення сезону».

Чекати наступних легкоатлетичних змагань киянам і гостям міста лишилося недовго. Вже 15 січня у цьому ж манежі відбудуться Кубок КМШВСМ у приміщенні; змагання з бар’єрного та спринтерського бігу пам’яті М. Батруха та Б. Юшка. І на цьому сезон, звісно, не завершиться.

Не менш цікавим буде і літній календар. У 2019-му у столиці відбудеться відразу кілька міжнародних змагань. 7 квітня Київ прийматиме чемпіонат ABAFз півмарафону. 29 червня відбудеться міжнародна матчева юнацька зустріч Україна – Туреччина – Білорусь – Польща – Румунія. Крім того у липні і вересні відбудуться ще два турніри вже з календаря ФЛА міста Києва.

«У липні ми прийматимемо міжнародні матчеві змагання, участь у яких братимуть здебільшого атлети молодіжного віку. Наші спортсмени змагатимуться з атлетами з Туреччини, але спочатку аналогічні змагання відбудуться у червні на території наших суперників. Ми також провели попередні переговори з Білоруссю і Молдовою щодо участі їхніх спортсменів у змаганнях, але поки що я можу сказати лише про їхнє бажання і попередню згоду, проте офіційного підтвердження цьому ще немає,- розповідає Євген Резанов. – Крім того ще зі старих часів, коли були міста-побратими, у нас збереглися зв’язки з Лейпцигом. 9 лютого наші юні спортсмени виступатимуть у них на Лейпцезіаді, а у вересні вже вони приїдуть до нас».

Основними ж турнірами всеукраїнського рівня у зимовому календарі лишаються командний чемпіонат України у приміщенні (25-26 лютого) і чемпіонат України у приміщенні (7-9 лютого). Обидва пройдуть у Сумах. Влітку ж після шестирічної перерви в Україну повернуться офіційні міжнародні змагання – 6-7 липня Луцьк прийматиме Суперлігу командного чемпіонату Європи з багатоборства.

Результати «Різдвяних стартів»-2019
Источник
Комментарии
Легкая атлетика 00:35 | 18 июня 2019 Скороходи завершили відбір на молодіжний чемпіонат Європи Легкая атлетика 00:50 | 17 июня 2019 Ольга Ляхова фінішувала у першій трійці на етапі «Діамантової ліги» у Рабаті Легкая атлетика 00:50 | 17 июня 2019 Богдан Бондаренко виграв другий поспіль етап «Діамантової ліги» Легкая атлетика 20:35 | 16 июня 2019 Ірина Геращенко – у трійці призерів на змаганнях у Хожуві Легкая атлетика 00:05 | 16 июня 2019 Перегляд нового покоління в Кропивницькому Легкая атлетика 00:05 | 16 июня 2019 «Діамантова ліга»: у Рабаті виступлять троє українців (ТРАНСЛЯЦІЯ) Легкая атлетика 00:05 | 16 июня 2019 Анна Плотіцина виграла змагання P-T-S miting Легкая атлетика 23:05 | 15 июня 2019 Ярослава Магучіх та Іван Банзерук – найкращі легкоатлети травня в Україні Легкая атлетика 22:05 | 15 июня 2019 Василь Поляков: Людина дивовижної долі Легкая атлетика 22:05 | 15 июня 2019 Володимир Голубничий: відданий сумчанин (частина 2)