Орест Оклієвич – про нову легкоатлетичну арену в Івано-Франківську

15:50 | 09 ноября 2018
Кількість легкоатлетичних арен в Україні зростає. Лише кілька днів тому відбулося урочисте відкриття однієї з них у Лазурному Херсонської області, як надійшли приємні звістки зі стадіону Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (ІФНТУНГ).

«Як виникла ідея створити легкоатлетичну арену в Івано-Франківську? Коли я проходив погодження на посаду начальника управління спорту Івано-Франківської обласної державної адміністрації у Міністерстві молоді та спорту України, серед інших я мав зробити це у першого заступника міністра Ігоря Гоцула. Коли я зайшов до нього, він запитав про те, як щодо будівництва або реконструкції легкоатлетичного стадіону в Івано-Франківську. На що я відповів, що поживемо-побачимо. Так і з’явилася ця ідея», - розповідає Орест Оклієвич.

Про те, щоб стадіон ІФНТУНГ був саме легкоатлетичним, не роздумували ні хвилини. «Ми починали його реконструкцію саме для легкої атлетики. Голова Івано-Франківської ОДА, Гончарук Олег Романович, колишній легкоатлет. Він штовхав ядро і до того ж закінчив ІФНТУНГ, - продовжує Орест Євгенійович. – Минулого року ми почали робити доріжки: поклали під них основу, новий асфальт. А цього року університет виступив з бажанням зробити ще й футбольне поле, тому постелили новенький газон. Також зробили сектори. Під час реконструкції неодноразово приїжджали представники ФЛАУ, як Ігор Гоцул, так і Іоланта Хропач, контролювали процес. Тому з упевненістю можу сказати, що це буде повноцінна легкоатлетична арена з усіма секторами, яка відповідає всім вимогам».

На стадіоні вже повністю покладене покриття на доріжках і новенький газон з поливом.

«На стадіоні вже майже все готово. Навесні ми зробимо розмітку – взимку вона мало використовуватиметься і лише потемніє, а так буде біла і яскрава перед початком нового сезону. До весни має також прижитися і трава на газоні. А от обладнання, в яке включено все, починаючи від списів, вимірювачів, ям для стрибків, двох табло і закінчуючи машиною для чистки бігових доріжок, очікуємо вже до кінця цього року», - каже Оклієвич.

Весною також має відбутися сертифікація стадіону ІФНТУНГ. Попередньо він претендуватиме на ІІІ категорію.

Для початку на стадіоні планують проводити обласні змагання. Після реконструкції трибуни, яка є наступним кроком, будуть претендувати і на змагання національного рівня. «Звісно ж, стадіон буде відкритий і для тренувань. Власне, там уже зараз можна тренуватися. Це зможуть робити як студенти університету, так і спортсмени області, можна буде проводити НТЗ. Також пускатимуть і любителів бігу. Зараз на арені зробили огорожу, тому, найімовірніше, формуватимуть групи з любителів, які займатимуться у той чи інший час і матимуть пропуск на стадіон», - говорить Оклієвич.

За словами Ореста Євгенійовича, йому б не хотілося, щоб на цьому реконструкція спортивного комплексу завершилася, адже на його базі можна створити справжній центр університетського спорту в Україні, а то й Центр олімпійської підготовки. «На виході зі стадіону два ігрових зали, зал для єдиноборств, 25-метровий басейн, сауна, невеликий тренажерний зал і поряд великий харчоблок. Якщо у комплекс вкласти гроші, з нього може вийти навіть Центр олімпійської підготовки. Тут все поряд. Навіть не знаю, чи є ще десь в Україні щось подібне», - говорить Оклієвич.
Источник
Комментарии
Легкая атлетика 11:05 | 20 февраля 2019 Визначено найкращих легкоатлетів України у січні Легкая атлетика 20:20 | 19 февраля 2019 Не дозволяйте шахраям посісти ваше місце на п’єдесталі, робіть свій внесок у чесний спорт! Легкая атлетика 03:20 | 19 февраля 2019 Стамбул-2019: плани, перемовини, здобутки Легкая атлетика 13:05 | 17 февраля 2019 Рекорди Соколова та Саладухи на Кубку України Легкая атлетика 03:05 | 17 февраля 2019 Чотири золота і три срібла українців на чемпіонаті ABAF у приміщенні Легкая атлетика 15:50 | 14 февраля 2019 Умови та критерії відбору на чемпіонат світу-2019 з кросу Легкая атлетика 22:20 | 13 февраля 2019 Запрошуємо тренерів та спортсменів на круглий стіл за участю Анатолія Бойка! Легкая атлетика 16:20 | 13 февраля 2019 Юлія Чумаченко перемагає в Остраві Легкая атлетика 12:20 | 13 февраля 2019 Юлія Левченко встановлює молодіжний рекорд України Легкая атлетика 00:50 | 13 февраля 2019 Подарунки від Nordic Sport